RUKOMET: "Orlovi" težim putem do Danske

Srpski rukometaši remizirali sa Austrijom u Zrenjaninu 30:30 i zakomplikovali sebi plasman na Evropsko prvenstvo.

RUKOMET: "Orlovi" težim putem do Danske  Izvor: MONDO

Ni jednu namjeru nisu uspjeli da pretvore u djelo reprezentativci Veselina Vukovića.

U nedjelju uveče remizirali su sa Austrijom u "Kristalnoj dvorani" u Zrenjaninu, iako im je bila neophodna pobjeda, i to veća od tri gola razlike.

Ovako, možemo da konstatujemo da je meč završen neriješeno, za goste.

"Orlovi" trenutno zauzimaju treće mjesto na tabeli kvalifikacione Grupe 7, iza Rusije i Austrije. Mjesto na završnom turniru obezbijediće svaki prvoplasirani i drugoplasirani tim, uz najbolji trećeplasirani tim.

Vidno dekoncentrisani, izabranici Veselina Vukovića nisu dobro ni počeli ni završili meč. U uvodnim minutima dozvolili su rivalu da povede 5:1, da bi ih trgle tek bravurozne odbrane Darka Stanića.

Domaći su zaigrali bolje i poslije 15 minuta igre poveli 8:7. Nažalost, Austrijanci im nisu dozvoljavali da se rezultatski odlijepe više od tri gola prednosti (18:15, u 35. minutu, golom Marsenića).

Vicešampion Evrope potom je stekao vođstvo 19:18, ali su gosti serijom 4:0 stekli prednost koju su do kraja samo jednom ispustili (27:26, golom Nikčevića u 53. minutu).

Prednost nije motivisala "orlove" da i u nastavku završnice igraju punim ritmom. U 57. minutu, pri rezultatu 27:29 nisu uspjeli da iskoriste ni dva igrača više da bi poravnali rezultat. Kada su izjednačili (30:30, u posljednjem minutu) već je bilo prekasno...

SRBIJA: Vujin 7, Nikčević 8, Ilić 6, Beljanski, Prodanović, Šešum 3, Marsenić 2, Radivojević 2

TABELA: Rusija 6, Austrija 6, Srbija 4, Bosna i Hercegovina 0.

PREOSTALI MEČEVI: Rusija - Srbija (12.6), BiH - Austrija (13.6), Srbija - BiH (15. ili 16. 6), Austrija - Rusija (16.6)

(MONDO, foto: MN Press)