RUKOMET (KUP BiH): Borac m:tel u polufinalu

Banjalučki Borac m:tel poražen je od domaćeg Konjuha (23:22), ali je prošao u polufinale Kupa BiH zbog pobjede u prvom meču u Boriku (29:23).

RUKOMET (KUP BiH): Borac m:tel u polufinalu Izvor: MONDO

Izabranici Jovice Cvetkovića su u četvrtak uveče u Živinicima bili dominantniji u prvom poluvremenu, koji su riješili u svoju korist sa 10:9, ali su u nastavku domaći rukometaši uspjeli da pokažu da nisu slučajno lideri na tabeli Premijer lige BiH.

Konjuh je imao svoje šanse da ozbiljnije ugrozi prednost Banjalučana iz prve četvrtfinalne utakmice u 43. minutu kada je prednost iznosila tri gola, ali su tada Benjamin Burić sa dva pogotka i Mirko Mikić spriječili iznenađenje.

Isti scenario viđen je još dva puta u 49. i 56. minutu, međutim, crveno-plavi su uspješno odbili napade Živiničana i pridružili se Bosni i Čapljini među četiri najbolja tima ovog takmičenja. Sloga je u prvom četvrtfinalnom meču savladala Goražde (39:25) i Dobojlije su, ukoliko se ne dogodi čudo u revanšu 17. aprila, vjerovatni četvrti polufinalisti Kupa BiH.

Najbolji u banjalučkom timu bili su Burić sa šest i Mikić sa pogotkom manje, dok je u taboru domaćina odskočio Emir Rahimić sa devet golova.

Završni turnir Kupa BiH biće održan 27. i 28. aprila, a domaćin Fajnal fora će biti poznat nakon konkursa koji se završava 15. aprila.