Jedan gem slomio Janka

I drugi srpski teniser ekspresno eliminisan sa turnira Masters 1000 serije u Monte Karlu.

Jedan gem slomio Janka Izvor: MONDO

Janko Tipsarević kao osmi nosilac je startovao u drugom kolu renomiranog turnira i odmah ispao.

Savladao ga je perspektivni Bugarin Grigor Dimitrov rezultatom 7:6 (7:3), 6:1, ali se mirne duše može reći da je Tipsarević u utorak prije podne porazio samog sebe.

Napravio je brejk već u prvom gemu, bez problema čuvao prednost sve do rezultata 5:4, a kada je obezbijedio dvije set lopte, došlo je do nevjerovatnog zastoja. Janko je vezao četiri greške, uključujući dvostruku servis grešku pri 40:30, tako da je Dimitrov "ni kriv ni dužan" izjednačio na 5:5.

Tako izgubljen gem bitno je oborio Jankov voljni momenat, a definitivni slom dogodio se u "taj brejku", kada se pri rezultatu 3:4 sjajno odbranio i zatim bio neprecizan u protivnapadu. Umjesto 4:4, na semaforu je stajalo 3:5 i Dimitrov je sa još dva dobra poena dobio set.

Jedini gem koji je Tipsarević osvojio u drugom setu bio je uvodni, mada je i tu prethodno morao da odbrani četiri brejk lopte.

Dimitrov je nakon toga napravio seriju od 6:0, pa u osminu finala ide sa "skalpom" 10. tenisera svijeta i velikim samopouzdanjem.

Pošto je prvog dana turnira ispao i Viktor Troicki, jedini preostali srpski predstavnik u singlu je Novak Đoković - ukoliko mu povreda skočnog zgloba, zadobijena u Dejvis kup meču protiv SAD, dozvoli da u srijedu izađe na teren i suprotstavi se Mihailu Južnjom.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Clive Brunskill - arhiva)