MONTE KARLO: Rafa posrtao...

Bugarin Dimitrov poklekao tek u finišu trećeg seta. "Kralj šljake" u polufinalu će se sastati sa Congom.

MONTE KARLO: Rafa posrtao... Izvor: MONDO

Rafael Nadal nekako je pregrmio četvrtfinale turnira Masters 1000 serije u Monte Karlu, više iskustvom i hladnokrvnošću, nego formom ili neospornim kvalitetom.

Savladao je Grigora Dimitrova (34. na ATP listi) rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:4.

Dimitrov, koji je u drugom kolu bio bolji od Janka Tipsarevića - a nikada u karijeri nije prošao među osam najboljih na nekom Mastersu - završio je drugi set serijom od 4:0, što mu je dalo veliko samopouzdanje za odlučujući set.

On je do rezultata 4:4 lakše čuvao svoj servis, dok je Nadal bio primoran da se brani, ali nije doveden u situaciju da spasava brejk lopte. Španac je šansu dočekao u devetom gemu, kada je ukupno četvrtim brejkom riješio pitanje pobjednika.

Bugarin je u prvom setu dozvolio Nadalu da ga "brejkne" čak tri puta, a onda je vezao osam uspješnih gemova na svoj servis.

Već se očekivao "taj brejk", kao kulminacija odličnog meča, ali je Dimitrov poklekao kada mu je ostalo minimalno prostora za korekciju i Nadal je tako nastavio pohod ka devetom uzastopnom trijumfu na ovom Mastersu.

Njegov (rekordni) niz u Monte Karlu traje od 2005. godine i za sada obuhvata 45 mečeva!

Prvi polufinalni par formirali su Nadal i Žo Vilfred Conga (bolji od Stanislasa Vavrinke - 2:6, 6:3, 6:4), a u preostalim četvrtfinalima u petak popodne se sastaju Gaske - Fonjini i Đoković - Nieminen.

(MONDO, foto: Beta/AP/Lionel Cironneau)