Zimonjić u polufinalu Roterdama

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor u četvrtfinalu turnira su pobijedili Italijane Andreasa Sepija i Simonea Bolelija rezultatom 7:6 (7:2), 6:4.

Zimonjić u polufinalu Roterdama Izvor: MONDO

Zimonjić i Nestor su odlično počeli meč, već u drugom gemu uspjeli su da naprave brejk, a zatim i da povedu sa 3:0.

Srpsko-kanadski par ipak nije uspio da osvajanjem gemova na svoj servis privede set kraju. Italijani su u devetom gemu uzvratili brejkom, potom izjednačili na 5:5 i iznudili taj-brejk, u kojem su Zimonjić i Nestor dominirali.

Meč je riješen sredinom drugog seta, kada je najbolji dubl svijeta u 2008. godini poslije tri brejka zaredom poveo sa 4:3. Bilo im je dovoljno da osvoje još dva gema na svoj servis i osiguraju plasman u polufinale.

Sledeći njihov protivnik biće bolji iz meča Kuci / Mudi (Južna Afrika) - Berdih (Češka) / Melcer (Austrija).

Ukupan nagradni fond turnira u Roterdamu iznosi 1,45 miliona evra.