Zimonjić i Nestor osvojili Roterdam!

Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor u Roterdamu su na impresivan način stigli do prvog trofeja u 2009. godini.

Zimonjić i Nestor osvojili Roterdam! Izvor: MONDO

Dan pošto su deklasirali branioce titule, Tomaša Berdiha i Jirgena Melcera, oni su u finalu poslije 62 minuta igre savladali Lukaša Dluhija i Leandera Paesa rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:5.

Prvi nosioci turnira iskoristili su tri od deset šansi za brejk, i to u idealnim trenucima, dok Dluhiju i Paesu šest prilika nije bilo dovoljno da bar jednom oduzmu servis protivnicima.

Zimonjić (32 godine) i Nestor (36) došli su do prve opipljivije prednosti brejkom u trećem gemu. Pri vođstvu od 4:2 izvukli su se iz deficita od 15:40. Povećali su na 5:2 i već u narednom gemu kaznili Čeha i Indijca novim brejkom i osvajanjem seta.

U drugom setu se vodila znatno izjednačenija borba. Oba para čuvala su servis bez većih problema i kada se činilo da će odluka pasti u taj-brejku, srpsko-kanadski par je "dodao gas" i riješio sve dileme.

Zimonjić i Nestor odservirali su šest asova i osvojili čak 94 odsto poena na ubačen prvi servis, nasuprot 60 odsto Dluhija i Paesa.

Prošle godine najbolji dubl svijeta u 2009. je startovao sa dva poraza u finalima Dohe i Sidneja, da bi na Australijan openu doživjeli iznenađujuću eliminaciju već u drugom kolu. Trijumfom u Roterdamu obezbijedili su značajan napredak sa osme pozicije, koja im je u ATP "renkingu" pripadala ove nedelje.

Nestor je osvojio 56. dubl titulu, po čemu je rekorder među aktivnim teniserima, a Zimonjić 24.