MTS OPEN: Porazi Bozoljca i Krajnovića

Za razliku od Janka Tipsarevića, u utorak na MTS Openu Ilija Bozoljac i Filip Krajinović nisu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo.

MTS OPEN: Porazi Bozoljca i Krajnovića Izvor: MONDO

Na terenima Gemaksa Bozoljac je izgubio Nijemca Benedikta Dorša sa 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 7:6 (7:2).

Oba seta bila su veoma neizvjesna, a pitanje pobjednika odlučile su nijanse i bolja koncentracija njemačkog tenisera u odlučujućim poenima.

Dorš je tek u taj brejku prvog seta uspio da slomi otpor Bozoljca.

U prvih devet poena nije bilo mini-brejka, a zatim je Nijemac kod vođstva 5:4 uspio da oduzme servis Bozoljcu, "veže" dva poena i osvojio set sa 7:4.

Nešto lakši posao Dorš je imao u drugom setu, u kojem su obojica tenisera takođe bila sigurna na svoj servis, do taj brejka.

Ipak, na početku taj-brejka Nijemac je poveo sa 2:0, a nekoliko trenutaka kasnije i sa 5:2.

Tu je, praktično, bio kraj meča, pošto Bozoljac nije uspio da se rezultatski vrati u igru, a Dorš je sa još dva osvojena poena stigao do pobjede.
Mladi Krajinović, koji je tek nedavno počeo da nastupa u seniorskoj konkurenciji poražen je od Čeha Lukasa Rosola sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7), 6:1.

Krajinović je do osmog gema prvog seta bio ravnopravan protivnik češkom teniseru. Tada je Rosol napravio brejk i poveo sa 5:3, a zatim je na svoj servis osvojio set.

Srpski teniser je odlično počeo drugi set, napravio brejk, a zatim poveo sa 3:0. Rosol je prekinuo njegovu seriju smanjivši na 3:1, ali je Krajinović osvojio naredna dva gema i stigao do ubjedljivih 5:1.

Kada se činilo da će srpski teniser lako privesti set kraju, uslijedio je preokret Rosola.

Čeh je osvojio četiri "vezana" gema, uz dva brejka i izjednačio na 5:5. U sledeća dva gema obojica igrača bila su sigurna na svoj servis, pa je uslijedio taj-brejk.

U odlučujućim trenucima drugog seta Krajinović je bio nešto smireniji od Čeha, pa je kod rezultata 5:5 osvojio dva uzastopna gema i izjednačio na 1:1 u setovima.

Posljednji set protekao je u dominaciji Rosola, koji je napravio dva brejka i Krajinoviću dozvolio da osvoji samo jedan gem, što mu je na kraju donelijo ubjedljiv trijumf 6:1.

Turnir na terenima Gemaksa igra se za nagradni fond od 106.500 evra.

(Beta/MONDO, foto: gemaxopen.com)