ATP MARSEJ: Novak na pobjedničkom kolosjeku

Đoković savladao Žeremija Šardija u drugom kolu i predstoji mu meč sa Čehom Janom Hernihom.

ATP MARSEJ: Novak na pobjedničkom kolosjeku Izvor: MONDO

Poslije tri nedelje pauze i predaje meča Endiju Rodiku na Australijan openu, Novak Đoković je ponovo izašao na teren. I vratio se na pobjednički kolosjek.

U drugom kolu turnira u Marseju savladao je domaćeg tenisera, Žeremija Šardija - 7:6 (4), 6:4, poslije 87 minuta.

U trećem kolu će igrati protiv Jana Herniha.

Đoković se prethodno sa Šardijem sastajao samo jednom, i to upravo na minulom Australijan openu kada ga je pobijedio lako, u tri seta.

U Marseju je imao više problema da slomi otpor tako dobrog servera kakav je 55. igrač svijeta.

Srpski teniser je djelovao opušteno u prvom setu, nije ulagao maksimum napora. Ipak, brižljivo je čuvao svoj servis, ali nije ugrožavao protivnički. Čak je, suprotno svom karakterističnom stilu, dozvolio Francuzu da više napada.

Tako se poslije igre u sistemu "gem za gem" stiglo do taj-brejka u kome je Đoković bio bolji i precizniji i zasluženo ga dobio - 7:4.

Na početku drugog seta, kod vođstva Šardija 1:0, Francuz je imao prvu brejk priliku na meču, ali je nije realizovao.

Međutim, Novak svoju šansu nije propsutio. Načinio je brejk već u sledećem gemu i tu prednost sačuvao do kraja - 6:4.

Treći reket planete će u četvrtak ponovo na teren. Protivnik će mu biti Čeh, koji je slavio u jedinom dosadašnjem duelu. Doduše, to je bilo još 2006. godine na turniru u Hertogenbošu.