Odlični Đoković u polufinalu Marseja

Novak Đoković preskočio je i treću prepreku na turniru ATP 250 serije u Marseju i u subotu će igrati polufinale.

Odlični Đoković u polufinalu Marseja Izvor: MONDO

Treći teniser svijeta, koji je u Marseju imenovan za prvog nosioca, pobijedio je ruskog Nijemca Mišu Zvereva za 69 minuta igre - 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Đoković bi u polufinalu mogao da se sastane sa svojim starim rivalom - domaćim igračem Žo Vilfridom Congom, kojeg je prošle godine savladao u finalu Australijan opena. Congin protivnik u četvrtfinalu je nepredvidljivi Španac Felisijano Lopez.

Novak je u duelu sa Zverevim bio veoma siguran i ubjedljiv, nije dao protivniku ni gram nade u iznenađenje. Iz samo četiri brejk šanse uspio je da tri puta oduzme Zverevu servis, dok Nijemac nijednom nije bio blizu brejka.

Srpski as prethodno je u dva seta savladao Čeha Herniha i Francuza Šardija, ali je do pobjeda došao teže nego u petak.

U donjem dijelu "kostura" ostala su čak trojica Francuza i jedan Rus. Četvrtfinalni parovi su Mihail Južnji - Mikael Lodra i Žilijen Beneto - Žil Simon. Duel Đokovića i Conge mogao bi da bude finale prije finala...