ATP DUBAI: Hernih pao poslije ponoći

Novak Đoković je drugi put za šest dana savladao Jana Herniha.

ATP DUBAI: Hernih pao poslije ponoći Izvor: MONDO

Srbin je bio bolji od Čeha i u Dubaiju. Meč je trajao 127 minuta - 6:3, 3:6, 6:4.

Treći igrač svijeta se tako plasirao u četvrfinale turnira u kome će se sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem.

Novak Đoković nije bio zadovoljan igrom na startu turnira iako je savladao autsajdera Flavija Ćipolu. Ne može da bude zadovoljan ni poslije pobjede nad Henrihom, jer se namučio sa objektivno znatno gorim igračem od sebe.

Prvu brejk priliku imao je 29-godišnji Čeh kod rezultata 3:3, iako su se i prethodno obojica mučila na svoje servise.

Međutim, tada je Henrih volej poslao u mrežu. Kazna ga je stigla već u narednom gemu kada je osam godina mlađi rival iskoristio drugu brejk šansu.

Novak je poveo 5:3, a poslije 45 minuta igre na semaforu je stajalo 6:3.

Poslije 2:1 za Herniha u drugom setu, u tri gema za redom rezultat je bio 15:40. Đoković se servisima odbranio, zatim je i Čeh spasio dvije brejk lopte, ali onda je prvi nosilac napravio duplu grešku za prednost protivnika od 4:2.

To je bilo dovoljno 66. teniseru sa ATP liste da osvoji drugi set (35 minuta) - 6:3.

Mučenje se nastavilo. Henrih je napravio brejk za 2:1, Đoković je odmah uzvratio (2:2), a naredni put Srbin je protivniku oduzeo servis za konačnih 5:4.

Meč je završen desetak minuta poslije ponoći po lokalnom vremenu.
Novak će se za plasman u polufinale boriti sa najboljim hrvatskim teniserom, Marinom Čilićem, koji je u prvom kolu bio bolji od Janka Tipsarevića - 2:1, a u drugom istim rezultatom i od Francuza Žulijena Benetoa.

Đoković i Čilić su se sastajali dva puta i oba puta je pobijedio Srbin. Slavio je upravo na turniru u Dubaiju (2:0), kao i na US openu (3:1).

"Recept za pobjedu protiv Đokovića je odlična igra od prvog do posljednjeg poena", izjavio je 19. igrač sa ATP liste, 20-godišnji Marin Čilić.

Srećni organizatori

Organizatori turnira u Dubaiju (nagradni fond 2.233.000 dolara) bili su zabrinuti uoči početka takmičenja, jer su učešće otkazala dvojica najboljih tenisera svijeta, Rafael Nadal i Rodžer Federer. Obojica zbog povrede.

Pored njih, u Dubai nije došao ni prošlogodišnji osvajač trofeja, Endi Rodik, koji je turnir bojkotovao, jer vlasti UAE nisu dozvolile izraelskoj teniserki Šahar Per da dobije vizu i prošle nedelje igra na turniru u ženskoj konkurenciji.

Ipak, organizatori su imali sreće, jer je do četvrtfinala stiglo prvih šest nosilaca, pa će završnica turnira biti atraktivna za publiku.