TROFEJ SRBIJA: Hrvatska osvaja Banjicu

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Srbiju u utakmici drugog kola "Trofej Srbija 2009" rezultatom 35:25.

TROFEJ SRBIJA: Hrvatska osvaja Banjicu Izvor: MONDO

Ovim trijumfom Hrvatice su praktično već osvojile trofej, pošto su jedina ekipa sa obe pobjede poslije drugog dana nadmetanja.

U lijepoj atmosferi pred 1.500 gledalaca na Banjici, reprezentacija Srbije se držala tokom prvog poluvremena koje je završeno neriješenim rezultatom - 15:15. Ipak, u drugom dijelu igre reprezentativke Hrvatske su pojačale tempo i stigle do ubjedljive prednosti.

Sa nekoliko uzastopnih grešaka u fazama odbrane i napada, Srpkinje su samo olakšale zapadnim susjetkinjama posao.

Najefikasnije kod gostiju su bile Andrea Penezić sa sedam i Ivana Lovrić sa šest golova, a u redovima Srbije sedam puta je mrežu rivala pogodila Marina Dmitrović.

"Zahvalio bih se publici na korektnom i fer navijanju. Do 35 minuta dok smo se držali dogovora, sve je dobro funkcionisalo. Medjutim, u drugom dijelu desio se pad. Nisam zadovoljan rezultatom, ali vjerujem da ćemo u duelu sa Makedonijom popraviti utisak.

Zabrinjava me igra u drugom poluvremenu i ukoliko želimo da budemo ozbiljna reprezentacija, moramo podići nivo igre na viši nivo" - svjestan je drastičnog pada u igri selektor Srbije Dragan Markov.

"Izrazito sam srećan na korektnom navijanju svih 60 minuta. U prvom poluvremenu nismo imali rješenje za golmanku Srbije Katarinu Tomašević. U drugom dijelu duža klupa je presudila. Bila je ovo lijepa utakmica i bilo je lijepo igrati na Banjici" - riječi su prvog stručnjaka "kockastih", Zdravka Zovka.

Duel između reprezentacija Rumunije i Makedonije završen je neriješenim rezultatom 29:29.