WTA: Serena najbolja, Ana humanitarac

WTA je proglasila Serenu Vilijams za najbolju teniserku u 2008. godini, dok je Ana Ivanović dobila priznanje za humanitarni rad.

WTA: Serena najbolja, Ana humanitarac  Izvor: MONDO

Vilijamsova, trenutni lider na WTA listi, prošle godine je osvojila Otvoreno prvenstvo SAD, a igrala je i u finalu Vimbldona. Na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojila je zlatnu medalju u ženskom dublu u kome je nastupala sa starijom sestrom Venus.

Titula na US openu Sereni je bila deseta na gren slem turnirima u singlu. Priznanje za najbolju teniserku godine osvojila je i 2002.

"Osvajanje ove nagrade drugi put u karijeri je veliko dostignuće", prenio je WTA riječi Vilijamsove, koja nije prisustvovala svečanoj ceremoniji dodjele nagrada.

Ivanovićeva je nagrađena zbog angažovanja u organizaciji UNICEF, koja pomaže djeci.

Ruskinja Dinara Safina proglašena je za teniserku koja je najviše napredovala u godini koju je završila na trećem mjestu WTA liste, iza Srpkinje Jelene Janković i Serene Vilijams.

Kara Blek iz Zimbabvea i Lizel Huber iz Južne Afrike nagrađene su kao najbolji dubl godine, dok je Kineskinja Dženg Đije dobila priznanje za najuspješniji povratak na teren, pošto se poslije ozbiljne povrede vratila tenisu i na WTA listi napredovala za više od 100 mjesta.

Karolina Voznijacki iz Danske dobila je nagradu za najveće otkrovenje godine.