I Janko bolji od Montanjesa

Albert Montanjes u Monte Karlu je ispao od Novaka Đokovića, a Janko Tipsarević eliminisao ga je u prvom kolu ATP 500 turnira u Barseloni.

I Janko bolji od Montanjesa Izvor: MONDO

Srpski teniser je u meču sa dva potpuno različita seta slavio rezultatom 6:4, 7:6 (7:1), poslije nešto više od dva sata igre.

Tipsarević se tako revanširao 32. reketu svijeta za ubjedljiv poraz u Hamburgu prošle godine, kada je bilo 2:6, 1:6. U sledećem kolu sastaće se sa devetim nosiocem Radekom Štepanekom iz Češke ili sa Špancem Giljermom Garsija Lopezom.

Prvi set više je ličio na WTA nego na ATP tenis, pošto je pet od deset gemova završeno brejkovima.

Janko je vodio sa 2:0 i 3:2, Montanjes se brzo vraćao u rezultatsku ravnotežu, da bi naš igrač po treći put oduzeo servis protivniku i poveo rezultatom 4:3. Od tog trenutka do kraja meča obojica tenisera su osvajala gemove na svoj servis.

Tipsarević je uspješno priveo prvi set kraju, a u drugom je Montanjes propustio priliku pri vođstvu od 3:2. U jednom gemu imao je čak pet brejk lopti, ali je Janko odolio i kasnije ubjedljivom pobjedom u taj-brejku obezbijedio plasman u drugo kolo.

U utorak će na teren Viktor Troicki, kojeg očekuje duel sa Rusom Mihailom Južnjim, ne tako davno osmim na ATP listi. Iako trenutno zauzima tek 72. mjesto, Južnji će sigurno biti opasan protivnik.

Ako savlada njega, Troicki bi se sastao sa Švajcarcem Vavrinkom, osmim "kosturašem".

Titulu u Barseloni brani Rafael Nadal, koji će pokušati da trijumfuje petu godinu zaredom. To mu je već pošlo za rukom u Monte Karlu.

Nagradni fond turnira iznosi 1.995.000 evra.