KUGLANJE: Trijumf Nikolovskog u Banjaluci

Makedonski reprezentativac Viktor Nikolovski pobjednik je međunarodnog kuglaškog turnira "Borac Banjaluka 2009".

KUGLANJE: Trijumf Nikolovskog u Banjaluci Izvor: MONDO

Nikolovski je slavio oborivši 1.307 čunjeva, 633 prvog dana i 674 drugog dana, čime je postavio i novi rekord Borika.

Drugo mjesto zauzeo je srpski reprezentativac Jovan Čalić, trenutno broj jedan na svjetskoj rang listi i član slovačkog šampiona Sporta iz Podbrezove, koji je srušio 1.302 čunja (639 i 663).

Treće mjesto na renoviranim stazama kuglane Borik, na kojima se prošle godine igrao šampionat svijeta, pripalo je Čalićevom saigraču u Sportu Milanu Tomki sa 1.280 čunjeva (671 i 609).

U ekipnoj konkurenciji, slavio je Sport iz Podbrezove pobijedivši u finalu makedonskog šampiona, skopski Makpetrol sa 3.729:3.722 (5:3) čunja.

U bodovima igrača bilo je 3:3. Pobjednički pehar otišao je u Slovačku zahvaljujći dva boda dobijenim za više oborenih čenjeva.

U borbi za treće mjesto banjalučki Borac savladao je selekciju Banjaluke, u kojoj je, kao gost, igrao šampion svijeta iz 2006. Arpad Antal (Beograd „Poštanska štedionica“, koji je srušio 602 čunja. Borac je slavio sa 3.565:3.454 (7:1).