Svjetski kup: Srbija povela u finalu

Viktor Troicki donio je prvi bod selekciji Srbije u finalnom duelu protiv Njemačke na Svjetskom kupu u Dizeldorfu.

Svjetski kup: Srbija povela u finalu Izvor: MONDO

Troicki je nadigrao Rajnera Šitlera rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:5) i napravio dobru uvertiru za drugi singl, u kojem će nastupati Janko Tipsarević.

Iako se srpski teniser dobrano mučio u prvom setu protiv iskusnog Šitlera, koji je imao veliku podršku sa tribina, uspio je da stigne do brejka, a zatim i da povede.

Troicki je u osmom gemu spasio četiri brejk lopte i odolio napadima Šutlera, a zatim u narednom gemu preokrenuo sliku na terenu, uspostavio dominaciju i oduzeo mu servis (5:4), nakon čega je lako priveo set kraju.

Nešto agilnija igra na početku drugog seta, brzo se isplatila srpskom teniseru, pa je već u trećem gemu napravio novi brejk (2:1). Viktor je prednost čuvao sve do desetog gema, ali umjesto da okonča set u svoju korist, popustila mu je koncentracija, napravio je pogrešan izbor udaraca, što je Šitler iskoristio i izjednačio rezultat na 5:5.

Troicki je već u narednom gemu imao priliku da se iskupi, stigavši do prednosti na servis protivnika, ali ne da je i iskoristi.

Sve što je tada propustio on je nadoknadio u taj-brejku, gde je uprkos odličnoj igri njemačkog tenisera, uspio da trijumfuje.

U drugom singlu finala Janko Tipsarević će odmjeriti snage sa Filipom Kolšrajberom, a zatim će učešće u dublu uzeti ponovo Troicki i Nenad Zimonjić.

Šampionu Svjetskog kupa pripašće novčana nagrada od 244.000 evra, a finalisti 158.000 evra.