RG: Terminator Soderling, Safina jedva

Pobjeda Robina Soderlinga nad Rafaelom Nadalom nije bila slučajnost, niti proizvod trenutne inspiracije.

RG: Terminator Soderling, Safina jedva  Izvor: MONDO

Švedski teniser, koji je u nedelju nanio Nadalu prvi poraz u karijeri na Rolan Garosu, u utorak se plasirao u polufinale drugog gren slem turnira sezone.

Rus Nikolaj Davidenko u prethodnoj rundi je deklasirao Fernanda Verdaska i najavio spremnost za velike domete, međutim, u susretu sa Soderlingom nije znao šta ga je snašlo.

Visoki Šveđanin osvojio je prvih pet gemova i poslije samo sat i 40 minuta slavio rezultatom 6:1, 6:3, 6:1! Soderling je imao 19 vinera više i iskoristio šest od 14 brejk lopti, dok je Davidenkov učinak bio 0/2.

Sljedeći protivnik 23. teniseru svijeta biće Britanac Endi Marej ili Čileanac Fernando Gonzales, dok će se u preostalim četvrtfinalima, u srijedu, sastati Del Potro - Robredo i Federer - Monfis.

Prvo četvrtfinale Rolan Garosa u konkurenciji teniserki bilo je daleko neizvjesnije.

Prvi favorit, Dinara Safina, morala je da prebrodi ubjedljiv poraz u prvom setu, da bi savladala Viktoriju Azarenku sa 2:1 - 1:6, 6:4, 6:2.

Safina je na četiri prethodna meča prepustila protivnicama tek pet gemova, a protiv Bjeloruskinje je toliko izgubila za jedan set. Ali kada je Safina izjednačila na 1:1 i skinula sa sebe psihološki pritisak, više se nije postavljalo pitanje pobjednika.

Ruskinja, koja nikada nije osvojila gren slem turnir, u polufinalu će igrati sa Slovakinjom Dominikom Cibulkovom ili zemljakinjom Marijom Šarapovom.

U srijedu su na rasporedu mečevi Kirstea - Stosur, Kuznjecova - Serena Vilijams.