MOTO GP: Jamahe padale, Doviciozo slavio

Lorenco pao i nije završio trku, Rosi jeste, ali kao peti, a to je iskoristio Italijan na Hondi.

MOTO GP: Jamahe padale, Doviciozo slavio Izvor: MONDO

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane... Dok dvojica ne padnu, Doviciozo ne može da pobijedi...

Italijan Andrea Doviciozo (Honda) osvojio je Britanski Moto GP na stazi Donington Part pošto su favoriti, timske kolege iz Jamahe i vodeći u generalnom plasmanu, Valentino Rosi i Horhe Lorenco pali.

Pred 90.000 gledalaca, Lorenco je pao već na početku trke i ostao bez plasmana, a Rosi u trenutku kada je bio u vođstvu, pa je Doktor završio trku kao peti.

Drugi je bio vozač Jamahe, Kolin Edvards, a treći Rendi De Punije na Hondi.

U generalnom plasmanu i dalje vodi Rosi (Italija), sada ima 187 bodova i za 11 poena je povećao prednost u odnosu na drugoplasiranog Lorenca (Španija), koji je ostao na 162. Kejsi Stoner (Australija) je treći sa 150...