PLIVANJE (SP): Čavić od zlata!

Najbolji srpski plivač pobijedio u finalu trke na 50 metara delfin, uz novi rekord svjetskih prvenstava - 22,67.

PLIVANJE (SP): Čavić od zlata! Izvor: MONDO

Milorad Čavić je osvojio prvu medalju za Srbiju na svjetskim prvenstvima. I to zlatnu!

Najbolji srpski plivač svih vremena u Rimu je trijumfovao u disciplini 50 metara leptir stilom.

Čavić je rezultatom 22,67 postavio novi rekord svjetskih prvenstava i iza sebe ostavio Australijanca Metjua Targeta i prvog favorita trke Španca Rafaela Munjoza.

On je odlično startovao i od početka trke vodio, a postigao je osam stotinki bolji rezultat nego u nedelju u polufinalu. Ujedno, postavio je novi lični i nacionalni rekord.

"Sjajno je osvojiti prvu medalju za Srbiju na svjetskim prvenstvima", izjavio je Čavić po izlasku iz bazena.

"Velika je stvar biti prvi na svijetu. Pripremao sam se za trku na 50 metara, ali nikad se ne zna kako će plivati Rafa Munjoz",
podsjetio je Srbin da je Španac smatran favoritom trke.

"Dobro sam tempirao formu i bio sam najbolji",
dodao je Čavić.

Uspjeh Milorada Čavića dobija na težini kada se zna da mu je disciplina 100 metara delfin stilom prioritet na šampionatu u Rimu.

"Dobro je počelo... Ako okolnosti budu normalne, trebalo bi da dođem do finala, a onda... Vidjećemo".

Svijet očekuje još jedan veliki dvoboj između Milorada Čavića i Majkla Felpsa.

"Ne plašim se",
zaključio je Milorad Čavić.

Čaviću je čestitao predsjednik Srbije Boris Tadić.

"Najiskrenije Vam čestitam osvajanje zlatne medalje za Srbiju. Želim Vam puno uspjeha u nastavku takmičenja", navodi se u čestitki Tadića.