Olivera 28. u polumaratonu

Srpska dugoprugašica zabeležila skroman plasman na Evropskom šampionatu u trci na 21,1 kilometar, ali je ostvarila vreme koje je zacrtala

Olivera Jevtić 28. u polumaratonu na Evropskom prvenstvu Izvor: MN PRESS
24. 7. 1977. Olivera Jevtić

Olivera Jevtić na Evropsko prvenstvo u Amsterdamu otišla je bez pompe i velikih očekivanja. Najavila je da bi polumaratonska trka u Holandiji trebalo da joj bude pokazatelj trenutne forme i mogućnosti pred odlazak na Olimpijske igre u Riju, gde će nastupati u maratonu.

Izjavila je da joj plasman nije toliko bitan, koliko da ostvari zacrtani rezultat ispod 1:13,00 sati, i gotovo da je uspela u tome.

Olivera Jevtić završila je polumaratonsku trku u Amsterdamu rezultatom 1:13,39 časova, i zauzela je 28. mesto u konkurenciji 90 atletičarki.

Najbolje vreme i zlatnu evropsku medalju osvojila je Sara Moreira iz Portugala, koja je stazu od 21,1 kilometar pretrčala za 1:10,19 sati, srebro je pripalo Veroniki Inglese iz Italije - 1:10,35, dok se bronzanim odličjem okitila još jedna Portugalka Džesika Augusto, koja je ostvarila vreme 1:10,55 časova.