Francuzi deklasirani, Španci pobeđeni

Dve pobede "delfina" u Boru.

Vaterpolo: Srbija - Francuska 16:5 Izvor: MN PRESS

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Francusku 16:5 (3:3, 3:1, 5:0, 5:1) u drugoj utakmici prijateljskog turnira u Boru, gde se sprema za Olimpijske igre u Rio De Žaneiru.

Srbiju su predvodili Strahinja Rašović i Slobodan Nikić sa po četiri gola. Po dva su postigli Nikola Jakšić i Stefan Mitrović, a po jedan Dušan Mandić, Živko Gocić,Sava Ranđelović i Milan Aleksić.

"Najvažnija je druga pobeda na turniru. Nismo se mi uhodavali u početku nego su Francuzi pokazali da su dobar tim. Kada smo nametnuli ritam posle velikog odmora, nije bilo dileme i zasluženo smo pobedili", rekao je Strahinja Rašović posle utakmice.

Nikola Jakšić je dodao da je Srbija olako počela utakmicu.

"Malo smo olako ušli u utakmicu. U drugom poluvremenu se videla razlika u kvalitetu i to se pokazalo na rezultatu", kazao je Jakšić.

Utakmica, koja je odigrana pred oko 500 gledalaca u Boru, počela je minutom ćutanja povodom tragedije u Nici, gde je u četvrtak uveče ubijeno najmanje 84 osobe.

Srbija je u petak uveče odigrala još jednu utakmicu. Rival je bila Španija, ali ni ona nije uspela da zaustavi "delfine". Naši vaterpolisti slavili su 12:9.

Ekipa selektora Dejana Savića se kao prva u grupi plasirala u polufinale, u kom će u subotu igrati protiv Crne Gore.

Na turniru učestvuje osam reprezentacija, koje se u Boru spremaju za Olimpijske igre u Rio De Žaneiru.