Poraz, ali i PRVO mesto!

Srbija kao prvoplasirana u polufinalu Svetske lige. Rival Brazil, Italija ili SAD. "Orlovi" igraju u subotu od 17.30. Francuska bolja od "plave čete" 3:2.

Srbija je pobedom nad Poljskom (3:1) u četvrtak uveče obezbedila polufinale Fajnal siksa u Svetskoj ligi.

Meč protiv Francuza bio je bitan za "orlove" isključivo zbog borbe za prvo mesto u grupi. Poraz nije izbegnut, ali je čelna pozicija u grupi obezbeđena osvajanjem dva seta!

"Plava četa" ovaj put nije uspela - poražena je 25:20, 25:19, 24:26, 19:25 i 15:12, pa će pored Srbije u polufinale i Francuska. Takmičenje je završila Poljska, domaćin turnira.

Publika u Krakovu bila je uz ekipu Nikole Grbića, pogotovo u četvrtom i poslednjem setu, ali se na kraju nije radovala, jer je za plasman Poljske u polufinale bila neophodna pobeda naših odbojkaša.

Protivnik Srbije biće drugoplasirani tim iz Grupe J. Na tom mestu je trenutno Italija, ali mogu da budu i Brazil i SAD. Ove dve selekcije sastaju se od 20.30