Srpski kajakaši SVI u polufinalu!

Nadamo se da će i u finale...

Srpske kajakašice u disciplini K2 500, Nikolina Moldovan i Milica Starović, zauzele su peto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi Olimpijskih igara, što im je donelo plasman u polufinale trke. Zapravo, jedino je prvo mesto garantovalo direktan plasman u A finale, a u njega će iz ove grupe ići Nemice Franciška Veber i Tina Dice, koje su trku završile za minut, 42 sekunde i 184 desetinki.

Iz prve grupe u finale će direktno najveći favoriti, Mađarice Gabrijela Sabo i Danuta Kozak (1:41,092).

Polufinale je u 15.46 časova.

U polufinale će i Olivera Moldovan, koja je bila peta u svojoj kvalifikacionoj grupi u disciplini K1 200. Trku je završila za 43 sekunde i 339 stotinki. Ona će narednu trku veslati od 16 časova.

Slavljenik Dejan Pajić, koji je danas napunio 27 godina, takođe je prošao u polufinale, pošto je u disciplini K1 1.000 metara zauzeo četvrto mesto u svojoj grupi (3:36,884).