ODBOJKA: Zvezda se mučila i pobijedila maksimalno

Lider šampionata savladao je Spartak u Ljigu sa maksimalnim rezultatom - 3:0. Ali, to je bila sve, samo ne laka pobjeda za Crvenu zvezdu!

ODBOJKA: Zvezda se mučila i pobijedila maksimalno Izvor: MONDO

Domaći odbojkaši "tjerali" su poznatijeg gosta do gornjih granica ozbiljnosti u svakom od tri seta, ali su u svakom od tri seta pokazali i u čemu je razlika između malog i velikog kluba.

Ni 22:19 u prvom, ni 20:14 u trećem setu nisu bili garant da će Ljižani osvojiti makar jedan set protiv tima koji je od ranije već obezbijedio plasman u plej-of. Potrešena Zvezda ove subote, ipak je bila dovoljno dobra za Spartak i zadržala je bodovnu prednost nad šampionom Radničkim, uprkos tome što dva najbolja tima u ovom trenutku imaju identičan skor (10-2).

Zvezda je manje mečeva dobijala u pet setova, samim tim u više navrata osvajala sva tri boda, dok je Radnički pobjedama u "majstoricama" bilježio samo po dva boda.

SPARTAK LJIG: Kostić 3, Perić 3, S. Ilić 3, Nićiforović 9, Poznić 15, Karić 13, Živković (libero), Kalanj, Brković, Stevović, Milošević, Spasojević.

CRVENA ZVEZDA: Stefanović, Jakovljević 5, Bojović 8, Terzić 8, Dokić 15, Rašić 14, Vujić (libero), Koprivica, Ćulafić, Pajić, Milutinović.

RADNIČKI VIDAO EVROPSKE RANE

Ove subote,  predstavnik u Ligi šampiona, Radnički, pobijedio je Mladi radnik u Požarevcu sa 3:1 (20:25, 25:19, 22:25, 20:25).

Domaći tim jeste osvojio drugi set, ali nije bio konkurentan u ostala tri, tako da je umorni šampion došao do pobjede i to one vrijedne tri boda. Kragujevčani su u Požarevac doputovali još neoporavljeni i fizički i psihički od poraza u LŠ od španskog Teruela, ali su našli snage i motiva da dobiju meč, koji ih ostavlja u trci za prvom pozicijom.

Ona, naravno, donosi prednost domaćeg terena u eventualnom finalu, a trenutno tu beneficiju u rukama drži Zvezda.

MLADI RADNIK: Duduj 8, Kojić 12, Vasić 9, Medurić 9, Bojković 3, Dojčilović 19, Peković (libero), Pantić 1, Šatora, Ivanković 3, Antić, Ilić.

RADNIČKI: Z. Jovanović 25, Čupković 12, Ilić 1, Čedić 6, Maksimović 5, Stevanović 9, Pantelić (libero), Petković 1, I. Jovanović, Radović 2, I. Ivović, Opačić 1.

VOJVODINA U PLEJ-OFU

NIS Vojvodina je osigurala mjesto u plej-ofu, poslije pobjede nad Smederevom, fenjerašem u Superligi. Poslije prva dva seta koje su Novosađani ekspresno dobili nije se moglo naslutiti da će Smederevci uspjeti da otkinu set favorizovanom protivniku.

Na kraju ipak 3:1 za Vošu (25:12, 25:14, 22:25, 25:23), koja će bar jedan dan provesti na trećoj poziciji, a da li će tu i ostati do narednog kola, zavisi samo od toga šta će protiv Ribnice uraditi odbojkaši Partizana.

NIS VOJVODINA: Mirosavljević 6, Vemić 17, Ivović 18, Radić 11, L. Čubrilo 2, Mrdak 9, Škundrić (libero), Jovović 2, Veselinović, 5, Mutapčija, N. Čubrilo, Kapur.

SMEDEREVO: I. Petrović 2, Pešut 5, Pejović 10, S. Stevanović 10, Mi. Stevanović 8, Nikolić 12, Ma. Stevanović (libero), Kuburović 1, Đorđević, P. Petrović.

REZULTATI 12. KOLA:

LJIG: Spartak - Crvena zvezda 0:3 (22:25, 22:25, 24:26)

POŽAREVAC: Mladi radnik - Radnički Kragujevac 1:3 (20:25, 25:19, 22:25, 20:25)

NOVI SAD: NIS Vojvodina – Smederevo 3:1 (25:12, 25:14, 22:25, 25:23)

U nedelju:

BEOGRAD: Partizan - Ribnica Kraljevo (18.00)

TABELA: Crvena zvezda (10-2) 31, Radnički (10-2) 28, Vojvodina (7-5) 21, Partizan (7-4) 19, Ribnica (5-6) 14, Mladi radnik (4-8) 13, Spartak Ljig (3-9) 10, Smederevo (1-11) 5.