RUKOMET: Podnošljiv poraz "orlova" u Francuskoj

Francuska savladala Srbiju samo sa tri gola razlike 27:24 iako je u prvom poluvremenu imala "plus devet" u pripremnom meču za EP.

RUKOMET: Podnošljiv poraz "orlova" u Francuskoj Izvor: MONDO

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Tulonu od Francuske u prijateljskoj utakmici podnošljivim rezultatom - 24:27 (10:16).

Izabranici Seada Hasanefendića su uspjeli da ublaže poraz u drugom poluvremenu iako su u 25. minutu gubili čak sa devet golova razlike - 6:15. Do odlaska na odmor su uspjeli da "minus" svedu na šest (10:16), a u nastavku i da ga prepolove na konačnih 24:27.

Drugi duel između Francuske i Srbije na programu je u utorak. Obje utakmice igraju se u sklopu priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo, koje počinje 19. januara u Austriji.

Prethodno, "orlovi" su, pripremajući se u Sloveniji, savladali domaću reprezentaciju - 33:24.

Inače, Srbija i Francuska su krajem oktobra 2009. već odmjerili snage u prijateljskoj utakmici, a i tada u Nišu su bili bolji "galski pijetlovi" - 34:28.

Francuska - Srbija 27:24 (16:10)

FRANCUSKA: Omejer (10 odbrana - 50%), Abalo 2, Gigu 4 (1), Fernandez 4, Karabatić 4, Bosket 3, B.Žil 2, Žunilon 1, Akambrej 1, Ostertag 1, Barašet 1,Sorando 3, Maru 1.

SRBIJA: Pejanović (tri odbrane, 20%), Stanić (13 odbrana - 46%), Počuča, Tubić 0/2, Ilić 3/10, Anđelković 2/2, Nikčević 6/7, Toskić 3/4, Stanković 1/3, Vilovski 2/2, Šešum 0/5, Stojković 2/3, Lapčević, Vučković 2/3, Marković 1/1, Stojanović 2/3.