VATERPOLO (EIL): Partizanu baš leže Mađari

Partizan ostvario i sedmu pobjedu u Evrointer ligi. Na Banjici poklekla još jedna ekipa iz Mađarske, koji očigledno "leže" crno-bijelima.

VATERPOLO (EIL): Partizanu baš leže Mađari Izvor: MONDO

Dominacija! To je riječ koja najbolje opisuje trenutni odnos snaga u regionalnoj vaterpolo ligi, u kojoj se vaterpolisti Partizana, bukvalno, šetaju kroz ovo takmičenje.

Sedam utakmica u Evrointer ligi i sedam pobjeda! To je učinak ekipe sa Banjice, koja sada sa pravom važi za jednog od favorita za osvajanje i evropske krune, koja se toliko dugo godina ponovo očekuje.
U nedelju, Partizan je na Banjici deklasirao jednu od najboljih mađarskih ekipa, učesnika Evrolige - Eger sa 12:6 (3:0, 5:1, 2:3, 2:2).

Kao i do sada Partizan je primjenio isti, pobjednički recept - granitna odbrana, na golu Slobodan Soro koji svakim potezom uliva povjerenje, gospodin Vladimir Vujasinović, autoritet u bazenu, koji razigrava saigrače, raspoloženi Milan Aleksić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović...

Moćno izgleda Partizan, čak i poslije praznika, koji su svakako doprinijeli da se nabaci i koji kilogram viška. Crno-bijeli su zgromili ekipu koja je u vrhu mađarske lige, koja učestvuje u Ligi šampiona, koja u svojim redovima ima takvo ime svjetskog vaterpola kao što je Peter Biroš, zvani "fazan".

Krajnji rezultat ne pokazuje potpuno pravi odnos snaga. Crno-bijeli su poslije prve dvije četvrtine vodili sa 8:1, potom i sa 10:2, ali je onda uslijedilo opuštanje što je Eger iskoristio da časno ode iz Beograda.
Partizan je demonstrirao silu protiv Egera, ali uvijek ima mjesta za napredak. To se prije svega odnosi na staru boljku crno-bijelih - napad sa igračem više, koji je bio naslabiji element igre (samo tri gola od devet takvih situacija).

Zanimljiv detalj dogodio se početkom treće četvrtine. Prlainović je bio fauliran na nekih desetak metara, golman je bio izašao, a bombarder crno-bijelih je poslao loptu ka golu. I kada su svi mislili da će ona ući u gol, dogodilo se ono što se rijetko viđa - lopta je stala na zamišljenu gol-liniju i kao začarana tu i ostala!

Naredni meč u Evrointer ligi Partizan igra u utorak u gostima protiv Segeda, a u nedelju je najvažniji meč u ovoj sezoni - u 3. kolu Lige šampiona dočekuje Olimpijakos.

STATISTIKA:

PARTIZAN: Milan Aleksić i Andrija Prlainović po tri, Duško Pijetlović i Stefan Mitrović po dva, Miloš Ćuk i Miloš Korolija po jedan. Slobodan Soro je branio prve dve četvrtine i imao je pet odbrana.

EGER: Kevin Grem, Binder Sabolc, Marton Čilko, Atila Baranji, Peter Biroš, Balaš Haraj.

Igrač više: Partizan 3/9 ; Eger 1/7.
peterci: Partizan 1/1; Eger 2/2.