RUKOMET: "Orlovi" preko Francuske u brišućem letu

Reprezentacija Srbije u Marseju savladala svjetskog i olimpijskog šampiona u prijateljskoj utakmici - 30:28 (17:12).

RUKOMET: "Orlovi" preko Francuske u brišućem letu Izvor: MONDO

"Orlovi" su preletjeli Marsej u brišućem letu. Reprezentacija Srbije pobijedila je Francusku, na njenom terenu - 30:28 (17:12).

Ne mogu se zanemariti činjenice da je to bila prijateljska utakmica niti da je domaćin igrao bez najboljeg rukometaša svijeta Nikole Karabatića i još nekoliko igrača, ali položiti na pleća svjetskog i olimpijskog prvaka je istinski podvig.

I selektor Srbije Sead Hasanefendić je "promiješao karte", i to je učinio vrlo uspješno. Srbija ima čemu da se nada na predstojećem Evropskom prvenstvu, koje 19. januara počinje u Austriji.

Odlično su krenuli "orlovi", u početku je Petar Nenadić bio najraspoloženiji i za čas je bilo 4:1. Razigrali su se i Uroš Vilovski na crti, Alem Toskić i Nikola Kojić. Rešetali su najboljeg golmana planete, Omejera. Na drugoj strani, njegov kolega Darko Stanić je ponovo bio odličan.

Najveće vođstvo gosti su imali u 29. minutu, kada je bilo 17:11.

U drugom poluvremenu srpskoj odbrani najviše problema je zadavao Žoli, koji je na kraju imao devet golova na kontu (5/5 sedmerci).

Smanjivali su "galski pijetlovi" prednost i stigli do neizvjesne završnice. U 54. minutu bilo je samo gol više na strani Srbije (25:26), a nedugo zatim bilo je i 27:28.

Međutim, Momir Ilić i Šešum bili su precizni u naredna dva napada i "orlovi" su pobijedili.

To je bio drugi duel između Francuske i Srbije za dva dana. U nedelju domaćin je u Tulonu bio uspješniji -27:24.

Francuska: Omejer (sedam odbrana), Dumolin tri odbrane, Fernandez 8, Abalo 2, Barašet 1, Žunilon 3, Žoli 9, Ostertag 4, Dekart 1.

Srbija: Stanić (12 odbrana i sedmerac ), Počuča dve odbrane, Ilić 5(2), Anđelković 1, Stojanović 3, Kojić 4, Šešum 7, Toskić 2, Nenadić 4, Vilovski 3, Marković 1.