Prvo finale sezone za Zimonjića i Nestora

Poslije eliminacije u prvom kolu ATP turnira u Dohi, jedan od najboljih dublova svijeta plasirao se i u prvo finale sezone.

Prvo finale sezone za Zimonjića i Nestora Izvor: MONDO

Na katarski neuspjeh, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor odgovorili su plasmanom u finale ATP turnira u Sidneju, gdje će se u subotu rano ujutru po našem vremenu sastati sa Britancem Rosom Hačinsom i Australijancem Džordanom Kerom.

Ko bude bolji, pored titule i 250 ATP bodova, osvojiće i ček na 20.430 dolara. Samim plasmanom u finale, dublovi su već zaradili 10.740 dolara, uz 150 poena za ATP listu.

Zimonjić i Nestor, kao prvi nosioci, u polufinalu su eliminisali rusku kombinaciju Igor Andrejev/Jevgenij Koroljev.

Rusi nisu bili konkurentni u prvom setu, u drugom su bili nadomak brejka, ali su Srbin i Kanađanin ipak sve završili u dva seta - 2:0 (6:0, 7:6).

U taj-brejku drugog seta, bilo je 7:4 za trenutno drugi dubl svijeta. Meč je trajao sat i 11 minuta.

Zimonjić i Nestor imali su jednu brejk priliku u drugom setu i iskoristili je, dok su Andrejev i Koroljev samo jednu od četiri šanse i pretvorili u brejk.

Dva rođena Beograđanina će za trofej uoči starta Australian Opena igrati protiv Hačinsa i Kera, dubla koji je na putu ka finalu prvo izbacio treće nosioce Lukaša Kubota i Olivera Maraha, a onda u polufinalu i Simona Aspelina i Pola Hanlija - 2:0 (7:5, 6:3).