Srpkinje više loše nego dobro u Melburnu

Od tri srpske predstavnice koje su startovale u kvalifikacijama za Australijan Open, samo jedna izborila prošla dalje

Aleksandra Krunić obezbedila je plasman u drugo kolo kvalifikacija Australijan Opena, dok su Nina Stojanović i Ivana Jorović pretrpele poraz na startu.

Krunićeva je pobedila Holanđanku Lesli Kerhov rezultatom 6:3, 6:2 i u polufinalnom duelu kvalifikacija sastaće se sa Anom Blinkovom iz Rusije, koja je 189. igračica sveta.

Srpska teniserka, koja je postavljena za 17. nosioca u kvalifikacijama, dva puta je igrala u glavnom žrebu grend slema u Melburnu, 2015. i 2016. godine, i oba puta eliminisana je u prvoj rundi.

Nina Stojanović nije otišla Aleksandrinim koracima. Ona je izgubila od Grkinje Valentini Gramatikopolu u tri seta - 3:6, 6:2, 6:0. Srpska teniserka, koja je bila deveti favorit u kvalifikacijama, povela je u meču protiv 210. igračice sveta, čak 90 mesta lošije plasirane na WTA listi, ali je potom dozvolila da ona napravi preokret i slavi nakon sat i po vremena igre.

Treća srpska predstavnica Ivana Jorović pretrpela je poraz od Bugarke Viktorije Tomove posle duge borbe od 104 minuta - 6:3, 7:5. Ivana je u drugom setu propustila veliku šansu, kada je posle brejka (5:4) imala i set loptu na svoj servis, ali je dozvolila rivalki ne samo da izjednači, već da sa tri gema u nizu napravi preokret i obezbedi trijumf.

Prvi grend slem sezone, Australijan Open, startuje u ponedeljak na terenima Melburn parka.