Ducija iznenadio anonimus

Dušan Lajović pretrpeo je poraz na startu kvalifikacija u Sidneju od 465. igrača sa ATP liste

Dušan Lajović loše je započeo novu sezonu. Srpski teniser je neočekivano poražen na startu kvalifikacija za turnir u Sidneju.

Ducija je nadigrao anonimni Australijanac Aleksandar Vukić, trenutno 465. igrač sveta, u dva seta - 7:5, 7:6 (7:5).

Domaći takmičar, koji igra samo čelindžere, priredio je iznenađenje eliminacijom srpskog igrača, koji je bio četvrti nosilac u kvalifikacijama.

Vukić je u prvom setu bio taj koji je imao više prilika, a šesta iskorišćena brejk lopta donela mu je vođstvo od 1:0. Lajović, 75. igrač na ATP listi, sa druge strane, imao je dve brejk šanse u 11. gemu, ali nije uspeo da obezbedi taj-brejk.

U nastavku je vođenja daleko neizvesnija bitka, jer nijedan od igrača nije došao u priliku da protivniku oduzme servis sve do finiša seta. Opet je prvi to mogao da učini Vukić, koji je propustio dve meč lopte u 12. gemu, pa je odluka pala u taj-brejku. Uporni Australijanac nije ustuknuo pred gotovo 400 mesta bolje rangiranim Lajovićem, pa je iskoristio novu šansu i obezbedio plasman u drugu rundu kvalifikacija posle tačno 100 minuta igre.

Njegov naredni rival biće Litvanac Rikardas Berankis, šesti nosilac u kvalfikacijama.

Turnir u Sidneju, koji počinje sutra i traje do 13. januara, igra se za ukupni nagradni fond od 528.910 dolara.