Nijemci slave pobjedu u spustu nakon 13 godina

Autori mondo.ba Autori Anadolija

"Nisam mogao vjerovati kada sam završio trku i vidio da sam prvi. Mislio sam da se šale", rekao je Tomas Dresen.

Tomas Dresen prekinuo je trinaestogodišnje čekanje Njemačke na pobjedu u spustu u Svjetskom kupu u alpskom skijanju.

Njemački skijaš šokirao je favorite na spust trci u Kicbilu.

Startovao je sa brojem 19 i iskoristio poboljšanje vidljivosti na stazi, koja je većim dijelom trke bila dosta slaba zbog gustih oblaka. Na kraju je ostvario vrijeme 1:56,15, što je, ispostaviće se, bilo dovoljno za prvo mjesto.

Drugo mjesto osvojio je Švajcarac Beat Fojc sa zaostatkom od 0,20 sekundi, dok je treći bio Austrijanac Hanes Rajhelt koji je zaostao 0,40 sekundi.

"Nisam mogao vjerovati kada sam završio trku i vidio da sam prvi. Mislio sam da se šale", kazao je Dresen.

On je postao prvi pobjednik spusta u Kicbilu nakon Sepa Ferstla, koji je slavio daleke 1979. godine.

Zanimljivo, Ferstl je prisustvovao današnjem spustu. Ujedno, Dresen je ostvario prvu pobjedu za Njemačku u Svjetskom kupu još od decembra 2004. godine i trijumfa Maksa Raufera u spustu u itlijanskom skijalištu Val Gardena.