Viktor prošao ozbiljan test

Srpski teniser pobjedom je počeo turnir u Sofiji

Viktor Troicki imao je nimalo lak zadatak na startu turnira u Sofiji, ali ga je sa uspjehom savladao.

Pobijedio je u prvom kolu Letonca Ernesta Gulbisa, nekada igrača iz top 10 na ATP listi, u tri seta - 6:3, 6:7 (2:7), 6:3.

Troickom je to bio drugi trijumf u 2018. godini, a treći u posljednjih devet mečeva na šest turnira.

Srpski igrač je ove sezone učestvovao na turniru u Dohi i Sidneju, gdje je odmah završavao takmičenje poslije jednog odigranog duela, dok je na Australijan Openu prošao u drugo kolo, gdje ga je zaustavio Nik Kirjos.

Troicki, koji je šesti nosilac u Sofiji, za plasman u četvrtfinale igraće sa Denisom Istominom iz Uzbekistana, 74. teniserom svijeta, sa kojim ima skor 1:1.

Srpski teniser najbolji rezultat na turniru u Bugarskoj ostvario je 2016. godine. Tada je igrao finale, ali nije osvojio titulu, jer je bolji od njega bio Roberto Bautista Ahut (6:3, 6:4).

Turnir u Sofiji iz kategorije ATP 250, igra se za nagradni fond od 501.345 evra.