EP u futsalu: Rusi imaju bolje Brazilce i bronzu!

U utakmici za treće mjesto bolji su bili ruski Brazilci....

EP: RUSIJA - KAZAHSTAN 1:0  Izvor: MN PRESS

Rikardo Kamara Sobral, poznatiji kao Kakau, u posljednjoj utakmici na klupi Kazahstana nije uspio da odbrani treće mjesto sa prošlog Evropskog prvenstva.

"Zbornaja" je u "Stožicama" u dosta dinamičnom drugom poluvremenu golom Edera Lime došla do "utješne", ukupno treće, bronzane medalje:

RUSIJA - KAZAHSTAN 1:0 (0:0).
/Eder Lima 29/

U dosta čvrstom i zatvorenom prvom poluvremenu Rusi su bili aktivnija ekipa, ali nije viđeno mnogo futsal "magije".

Najbolje prilike za "zbornaju" su imali Eder Lima i Sergej Abramov.

Lima je presjekao pas Iguite, koji je napustio svoj gol kako bi svojim saigračima ponudio opciju u polju, i sjajno plasirao lob preko skoro cijelog terena prema nebranjenoj mreži, ali nije pogodio metu.

Na koncu prvog dijela, Abramov je potegao fantastičan volej ali je naturalizovani Brazilac senzacionalnim refleksom spasio svoju mrežu.

Abramov je u drugom dijelu uspio ono što nije u prvom, da "prođe" pored Iguaite. Romulo je iz slobodnog udarca kratko dodao do svog kapitena, koji je sa dva lažnjaka poslao srce odbrane na "spavanje", odlično šutirao, i nažalost, po prelijepu solo akciju, pogodio stativu.

Vještina Iguaite, a ponekad i sreća, držala je njegovu ekipu u igri do 11 minuta do kraja.

Tada je na scenu stupio Eder Lima i savladao svog sunarodnjaka na golu Kazahstana i svojim petim golom na prvenstvu postavio konačnih 1:0 za Rusiju.

Do kraja duela u dva navrata su pokušavali Daglas Žunior i Tajnan, ali je Zamatradze odličnim intervencijama održao Rusiju u prednosti.

Iako je u ovoj situaciji sigurno mnogo boljelo...

Finale Evropskog prvenstva u Ljubljani, u kojem se sastaju Portugal i Španija, na programu je od 20.45 časova.