ZOI: Srbi blizu jedan drugom u veleslalomu

Drugo zlato za sjajnog Austrijanca Marsela Hiršera.

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je danas 41. mesto u veleslalomu, Marko Stevović trku je završio na 45. mestu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Austrijanac Marsel Hiršer.

Vukićević je trku završio za 2:31,35 minuta i kroz cilj je prošao 13,31 sekundi zaostatka za pobednikom. Stevović je na cilju za Hiršerom zaostao 15,17 sekundi.

Hiršer je stazu prešao za 2:18,04 minuta i osvojio drugu medalju u Pjongčangu, nakon što je u utorak bio najbolji u alpskoj kombinaciji.

Srebrnu medalju je osvojio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,27 sekund zaostatka, dok je Francuz Aleksi Pantiro osvojio bronzu sa zaostatkom od 1,31 sekund. To je druga medalja za Francuza u Pjongčangu, pošto je osvojio srebro u alpskoj kombinaciji.