Borac m:tel "pretrčao" Lokomotivu!

Rukometaši Borca m:tel upisali drugu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac m:tel - Lokomotiva 33:26, PL BiH, 2. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO

Ono što su izabranici Mirka Mikića obećali u najavi, da će se dobro oznojiti uz maksimalan angažman i opravdati ulogu favorita protiv Lokomotive, ispunili su u potpunosti.

Borac m:tel pred Brčake: Dobro da se oznojimo!

Poslije trijumfa nad Slobodom i pomalo loše igre u odbrani na otvaranju prvenstvene sezone, Banjalučani su se pribojavali "trčanja" Brčaka i brzih kontri i polukontri, ali pitanje pobjednika u subotu u dvorani "Borik" se nije postavljalo.

BORAC - LOKOMOTIVA 33:26 (18:11)

Crveno-plavi su od starta nametnuli svoj ritam i postepeno dizali prednost koja je do poluvremena iznosila "plus sedam" (18:11), da bi u nastavku rutinski sačuvali prednost i zadržali maksimalan učinak.

Prvo ime banjalučke ekipe bio je Vladan Đurđević sa šest postignutih golova, po dva manje uknjižili su Goran Daničić, Miloš Nježić, Vukašin Rakocija i Nemanja Vučićević, dok su se tri puta u strijelce upisali Nikola Jeremić i Giljereme Linares de Souza.

U gostujućem timu iz Brčkog, koje s klupe predvodi proslavljeni srpski rukometaš Žikica Milosavljević, istakli su se Igor Krivokapić i Goran Ristović sa po šest postignutih pogodaka.