Senzacija u NFL: "Patsi" i Brejdi ispali iz plej-ofa

Nju Ingland neće braniti NFL titulu, poraženi kod kuće od Titansa na početku plej-ofa.

Nju Ingland je ostao bez titule!

Još uvijek aktuelni šampion NFL-a senzacionalno je eliminisan u prvom kolu plej-ofa od Tenesi Titansa 20:13. "Patriote" su poražene na svom terenu, a ovaj neuspjeh za mnoge znači i odlazak Toma Brejdija.

Konačnu odluku velikog šampiona, ipak, treba sačekati.

Nju Ingland prvi je put poslije 2013. godine izgubio u plej-ofu kod kuće i to pošto je bolje počeo duel.

"Patsi" su poveli udarcem za tri poena, ali su Titansi uzvratili tačdaunom Firksera za prednost 7-3 u prvoj četvrtini.

U drugoj dionici utakmice Edelman je uzvratio tačdaunom i donio prednost domaćinu 10-7, a nedugo poslije toga su sjajnom odbranom stvorili novu priliku koju nisu iskoristili. U prva tri pokušaja nisu uspdeli da poentiraju i steknu prednost kojom bi vderovatno izborili plasman u naredni krug plej-ofa.

Umdesto tačudauna, fild-golom stigli su do 13:7. I to je bilo sve od Nju Inglanda...

Glavnu ulogu imao je Derik Henri, istrčavši u prvom poluvremenu 120 jardi za 14-13. Tokom drugog dijela utakmice obje ekipe nisu uspjele da postignu pogodak, a kada je Tom Brejdi pogriješio i time poslužio Titanse, bilo je jasno da će Patsi doživjeti poraz.

Gosti su postigli novi tačdaun, poslije kojeg je bilo jasno da će Nju Ingland doživjeti poraz.

Brejdi je susret završio sa 209 osvojenih jardi, ali nijednim pasom za tačdaun.

Sada se postavlja pitanje hoće li ostati u "Patsima" i sljedeće sezone ili će otići kao slobodan igrač. Brejdi ima 42 godine, međutim, najavio je da će igrati do 45.

Navijači ga i dalje žele u Nju Inglandu...

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.