RUKOMET: Janković za odbranu titule Borac m:tela

Rukometaši Borac m:tela pobijedili su Konjuh 31:23 (15:10) u meču četvrtog kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine.

RUKOMET: Janković za odbranu titule Borac m:tela Izvor: foto:MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: foto:MONDO/Bojan Jakovljević

Crveno-plavi su u prvom kolu u Živinicama poraženi sa 30:24, pa im je bila neophodna pobjeda sa više od šest golova razlike kako bi se približili odbrani titule. Ovim trijumfom Borac m:tel se izjednačio na čelu tabele sa ekipom iz Živinica. Oba tima imaju po devet bodova s tim da Banjalučani imaju bolju gol razliku.

Borac je konstantno vodio od početka, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću od pet golova 15:10.

U drugom poluvremenu uspjeli su da se “odlijepe” na pet golova 23:18, a u samom finišu golovima Jankovića na rekordnih 29:22. Nakon toga gosti su napravili dvije greške, koje je Borac m:tel iskoristio i došao do velikog trijumfa.

Sjajnu partiju u pobjedničkom timu pružio je Stefan Janković strijelac 14 golova, dok je Bezbradica postigao šest.

“Ništa još nije gotovo.Imamo još da odigramo dvije utakmice do kraja i nema opuštanja. Hvala svima, koji su došli i podržali nas”, rekao je mladi Janković poslije meča.

I trener Borac m:tela Jani Čop ne želi euforiju, pošto je njegova ekipa korak od odbrane titule šampiona Bosne i Hercegovine.

“Težak meč. Igrali smo oslabljeni, pošto su Obradović i Mikić igrali povrijeđeni. Ipak moji momci su pokazli da imaju kvalitet. Ništa još nije gotovo imamo da odigramo još dva meča”, rekao je trener Borac m:tela Jani Čop.

Peto kolo na rasporedu je u srijedu, a zatim slijedi završni turnir Kupa BiH, a Liga se završava 4. Juna.