RUKOMET: Borac m:tel na korak od odbrane titule

Rukometaši Borac m:tela pobijedili sarajevsku Bosnu 30:27 (13:15) u pretposljednjem kolu Lige za šampiona BiH. Konjuh bolji od Čelika 33:30.

RUKOMET: Borac m:tel na korak od odbrane titule Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Trener Borac m:tela Jani Čop prije meča sa Bosnom upozoravao je kako su gosti brži od njegovih igrača, a da je adut njegove ekipe iskustvo i fizička spremnost. Upravo su ovi detalju odlučili pobjednika meča petkog kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine.

Dok su igrači Bosne imale snege imali su i vođstvo. Bosna je na poluvrijeme otišla sa prednošću 15:13.

Poslije 10 minuta igre u drugom dijelu vodili su sa rekordnih 20:15 golom Hrbata.

Nakon tog gola Borac m:tel je počeo bolje da igra i golovima Obradovića i Jankovića dolaze na 20:17.

Veoma brzo domaćin je izjadnačio golom Jankovića 21:21.

Obradović i Bezbradica poslije izjednačenja dovode Borac m:tel do vođstva 23:21.

Bosna je četiri minuta prije kraja uspjela da izjednači na 26:26, ali nisu imali snage da izdrže do kraja i Borac m:tel je došao do izuzetno bitne pobjede.

Borac u posljednjem kolu treba još da slavi u Zenici protiv Čelika da bi došao do druge titule šampiona Bosne i Hercegovine, dok Konjuh gostuje Bosni.

U pobjedničkoj ekipi Bezbradica je postigao osam, a na drugoj strani Hrbat najbolji sa sedam golova.