SRBIJA U ČETVRTFINALU!

Reprezentacija Srbije do 20 godina igraće u četvrtfinalu Mundijalita na Novom Zelandu. "Orlići" u šokantnom duelu eliminisali Mađarsku. Gol Šaponjića u 91. za produžetke i autogol Talabera za pobedu u 118! U nedelju sa SAD ili Kolumbije.

Sekunde su nas delile od eliminacije sa Mundijalita... Sekunde su nas delile od penala...

U neverovatnom meču osmine finala Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina Srbija je pobedila Mađarsku posle produžetaka 2:1 (1:1, 0:0) i obezbedila mesto među osam najboljih selekcija ovog uzrasta na planeti.

Za polufinale "orlići" će se boriti u nedelju protiv SAD ili Kolumbije!

Puleni Veljka Paunovića pokazali su na Novom Zelandu nešto što srpski fudbal nije imao godinama, decenijama. Pored svih kvaliteta koje ova generacija nesporno ima, do izražaja, posebno protiv severnih komšija, došli su upornost, istrajnost i strpljenje da se stigne do cilja.

Igrali su bolje, stvarali prilike, ali je opstanak Srba na Mundijalitu bio ozbiljno ugrožen. Do kraja je ostala samo sudijska nadoknada, a na semaforu je još od 57. minuta stajalo 1:0 za Mađarsku.

U jeku naših napada na početku drugog poluvremena, čime je samo nastavljena ofanziva iz prvog dela, Bence Mervo je iz kontre, posle velike prilike za Filipa Jankovića, savladao Predraga Rajkovića.

Andrija Živković je izveo korner, a Ivan Šaponjić, iako jedan od najmlađih igrača na turniru, u maniru iskusnog strelca iskoristio nesmotrenost odbrane Mađarske i konačno poslao loptu iza leđa fenomenalnog golmana Đorđa Šekeljija. Sjajnim intervencijama držao je svoj tim dugo, dugo u životu, ali ovo nije mogao da brani.

Srbija je izborila produžetke, srećno, ali apsolutno zasluženo.

Pre nego što su igrači krenuli na mini odmor, Milan Gajić se pobrinuo za novu glavobolju srpskih navijača i selektora Paunovića. Nesmotrenim startom zaradio je drugi žuti karton i za njega je meč bio završen.

Srbija je sa igračem manje započela dodatnih pola sata.

I onda trenutak odluke...

Selektori su već u glavama smišljali "petorku" koja će šutirati penale, jer je do kraja ostalo oko dva minuta.

Malo, ali dovoljno za pobedu Srbije.

Šaponjić je napamet odigrao u sredinu i pogodio. Nesmotrenim startom na loptu, u stilu legendarnog Augentalera od pre 24 godine, Atila Talaber je poslao je parabolu pravo u sopstvenu mrežu.

Sve je bilo završeno! Srbija je, uz dosta sreće, ali bez ijedne mrlje, posle odlične partije iako oslabljena bez suspendovanog Sergeja Milinkovića-Savića i rovitim Mijatom Gaćinovićem, prošla među osam selekcija na Mundijalitu.

Bravo, "orlići"!

Uskoro opširnije...

SRBIJA: Rajković, Antonov, Gajić, Veljković, Babić, Zdjelar, Maksimović, Janković (Šaponjić od 58), Živković, Grujić (Gaćinović od 78), Mandić (Stevanović od 90+3).

MAĐARSKA: Šekelji, Osvat, Tamaš (D. Nađ od 73), Kečkeš (Talaber od 54), Lenžer, Vida, Mervo, Soter, Kalmar, A. Nađ, Salaj (Forgaš od 58).

Tok utakmice:

Sve je gotovooooo. Bravo!

118 - GOOOOOL! Autogol za četvrtfinale Svetskog prvenstva. Nije obećavala akcija, ali je Talaber nesrećno pokušao da interveniše i u stilu Augentalera iz 1991. protiv Crvene zvezde pogodio svoju mrežu.

Završen je prvi produžetak - 1:1. Još 15 minuta...

113 - Bliži se kraj prvog produžetka u kojem nije bilo izglednijih prilika. Igramo sa igračem manje!

Nekoliko minuta nas je delilo od eliminacije, ali smo ZASLUŽENO (i više od toga) stigli do izjednačenja.

90+2 - Gajić dobija drugi žuti karton, ostajemo sa igračem manje.

90+1 - GOOOOOL!  Idemo u produžetke... Trud se isplatio. Živković je izveo korner, a Šaponjić glavom izjednačio iz neposredne blizine.

...

88 - Živković ka Gaćinoviću, ali lopta ide preko prečke. Nažalost, sve smo bliži eliminaciji.

73 - Mandić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Šekel je nesavladiv!

Neverovatno!

57 - Mađarska vodi! Srbija je napadala stvarala prilike, a Mađari su iz prve postigli gol. Kalmar je "izlomio" našu odbranu i onda servirao loptu na tacni Mrvu - 1:0. Pogotku našeg rivala prethodila je velika prilika za Filipa Janković. Antonov je napravio nekoliko driblinga na levoj strani, ali je Janković očajno reagovao na povratnu loptu. Bio je na penaltiku i mogao je da bora gde će da je pošalje... Posle 20-ak sekundi primili smo gol.

...

"Orlići" su bili bolji u prvih 45 minuta. Tim Veljka Paunovića imao je tri odlične situacije, ali su se Mađari zahvaljujući svom golmanu odbranili.

Kraj prvog dela.

45 - Sjajna šansa, ali Šekel brani odlično. Skinuo je zicer Mandiću posle odličnog pasa Živkovića.

Ovako je golman Mađarske sprečio vođstvo Srbije u 27. minutu.

35 - Tražili smo penal, ali ga nismo dobili. Lopta se od ruke Osvata odbila u korner. Posle udarca iz ugla velika prilika za Mandića, fudbaler Čukaričkog iskoristio je gužvu, pokušao da lobuje Šekela, ali je golman Mađarske lepezom sprečio pogodak. Bolji smo!

27 - Kako smo bili blizu vođstva. Zdjelar je tukao, ali je Šekel vrhovima prstiju izbio loptu u korner i sprečio da lopta završi u mreži. Šteta!

18 - Prva ozbiljna situacija u šesnaestercu Mađara. Mandić je prošao po desnoj strani, već je bio u kaznenom prostoru, tražio je na prvoj stativi Maksimovića, koji je glavom pokušao, ali nije bio dovoljno precizan.

15 - Srbija ima veći posed, agresivnija je, ali još uvek nema pravih prilika.

Navijači Srbije u Danedinu protiv Mađarske.

Svlačionica Srbije pred početak utakmice.

- Početak utakmica prolazi u opreznoj igri dva tima. Tek je proteklo pet minuta...