Poraz "zmajeva" od Hrvatske

Košarkaši Bosne i Hercegovine izgubili su od selekcije Hrvatske sa 74:62 u trećem pripremnom susretu za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Poslije poraza i pobjede nad Gruzijom (82:67), oslabljeni "zmajevi" poraženi su od Hrvata u neklimatizovanoj dvorani u Lučkom.

Ključnu razliku u prilično izjednačenoj utakmici "kockasti" su napravili u trećoj četvrtini kada su serijom 14:0 gotovo prelomili meč u svoju korist.

Ekipa Duška Ivanovića se međutim nije predavala i četiri minuta prije kraja uspjela da priđe na "minus jedan", ali su potom proradili Bojan Bogdanović, Miro Bilan i Roko Leni Ukić i odveli Hrvatsku na sigurnih +12.

U taboru "zmajeva" najbolji pojedinac bio je Andrija Stipanović sa 13 poena, dok je kod Hrvatske sa dva pogotka više najefikasni akter bio Bogdanović.