PLBIH: Tuča na tribinama i podjela bodova u Zenici

Derbi meč Čelik - Sarajevo obilježila je tuča gostujućih navijača i policije, desetominutni prekid i dva gola, po jedan na obje strane. Sloboda nanijela prvi poraz Radniku, bez pobjednika u komšijskom derbiju u Vitezu.

Derbi starih rivala iz Zenice i Sarajeva u okviru 5. kola Premijer lige BiH donio je dosta uzbuđenja, kao i uvijek, a nakon prvih 45 minuta domaćin Čelik ima gol prednosti.

Jedini pogodak viđen je sredinom prvog poluvremena, kada je nespretni Anel Hebibović zatresao svoju mrežu.

Nakon samo šest minuta igre u nastavku, sjajni napadač bordo tima Leon Benko donio je Sarajlijama izjednačenje. Bila je to odlična akcija gostiju, koji je svojim petim ovosezonskim golom krunisao napadač Sarajeva.

Nedugo nakon izjednačenja, neredi na tribinama. Navijači Sarajeva sukobili su se sa policijom, pa je susret prekinut.

...

Poslije desetominutne pauze, meč je ipak nastavljen.

Pokušavali su gosti stići do preokreta, imali nekoliko sjajnih prilika, od čega najbolju Milan Stepanov u 111. minutu kada je pogodio prečku, ali su na kraju obje ekipe morale da se zadovolje po bodom.

Sjajni Mersudin Ahmetović donio je tri boda Slobodi u Bijeljini i nanio Radniku prvi poraz u sezoni. Bijeljinci su od 68. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Adnana Šećerovića. Ovom pobjedom ekipa Husrefa Musemića probila se na drugo mjesto na tabeli.

Golova u komšijskom duelu Viteza i Mladosti nije bilo u prvom poluvremenu, a već u prvom minutu nastavka Velibor Đurić je sa "bijele tačke" donio prednost probuđenim Vitežanima, koji sjajno igraju od dolaska Branka Karačića na klupu.

Ipak, desetak minuta prije kraja meča debitant u bh. eliti je preko Aldina Šišića izjednačio na 1:1, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.