PLBIH: Prva pobjeda Veleža (FOTO)

U subotu se igraju tri meča 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Velež u ovom kolu došao do prve pobjede.

Premijer liga BiH 10. kolo Izvor: MONDO
...
Izvor: MONDO

Rudar-Slavija 2:2, Drina-Velež 1:2, u prvim mečevima 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U Prijedoru , domaćin je na početku meča poveo golom Arežine. U 21. je izjadnačio Pušara, a potpuni prokret majstorijom je izborio iskusni Darko Spalević. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon devet minuta igre u drugom dijelu izjednačio je Džafić, za ispostaviće se konačnih 2:2.

Rudar: Kozić, Šodić, Burazor, Kojić, Radoja, Džafić, Arežina, Pekija, Ćulum, Jovičić, Pejić.

Slavija: Lučić, Ristić, Zeba, Spalević, Grujičić, Pušara, Vejnović, Čomor, Arsenijević, Barić, Kartal.

U Zvorniku je Velež  sa novim trenerom Kanatlarovskim došao do prve pobjede, dok je Drina na drugoj strani osmi put izgubila, s tim da imaju dva trijumfa.

Publika u Zvorniku nije imala sreće da vidi golove u meču Drine i Veleža u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu proradili su napadači i u Zvroniku. Velež je poveo golom Ćemalovića u 52. minutu. Drina za deset minuta vraća stvari na početak. Gol je postigao Jakšić za 1:1. Prvu pobjedu Veležu ove sezone obezbijedio je Merzić u finišu meča.

Drina: Erić, Šinik, Erić, Petrović, Ivanović, Radović, Lalić, Kikić, Jakšić, Đerić, Ćulum.

Velež: Bobić, Škaljić, Kodro, Zolj, Ćemalović Janković, Haurdić, Matić, Nikolić, Zec, Maletić.