BUNDES: Pobjeda "vukova" iz ofsajda!

U posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola Bundeslige, Volfsburg je savladao Bajer Leverkuzen rezultatom 2:1 (1:1).

"Vukovi" je od subote na trećoj poziciji Bundeslige nakon teško ostvarenog i pomalo sumnjivog trijumfa protiv "apotekara" - 2:1.

Domaći su do prednosti stigli iz sumnjive situacije - Danac Niklas Bendtner je pogodio mrežu iako nije bilo jasno da li je Maks Širle ili defanzivac Bajera uputio loptu ka Portugalcu Vijerinji, koji je bio u "debelom" ofsajdu, ali arbitar nije podigao zastavicu.

U nastavku akcije, uslijedila je povratna lopta, koju je "Lord" Bendtner pospremio pod prečku - 1:0.

Tek je usporeni snimak pokazao da je Širle dodao loptu Vijerinji, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji!

"Apotekari" su bili jako ljuti zbog ove odluke, posebno sportski direktor Rudi Feler, ali sudija Manuel Grafe je pokazao na centar.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Leverkuzen je izjednačio preko Havijera "Ćićarita" Hernandeza - odbranu domaćih je po desnoj strani promiješao Kristof Kramer i idealno centrirao na peterac a Meksikanac bio neumoljiv - 1:1.

Ovo je Ćićaritu bio šesti pogodak u četiri posljednje utakmice u svim takmičenjima.

Do odlaska na odmor, gosti su mogli i do potpunog preokreta, ali je golman "vukova" Dijego Benaljo spasio čist pogodak poslije stopostotne šanse Hakana Kalhanoglua.

U nastavku su domaći igrači možda bili i oštećeni za barem jedan nedosuđen jedanaesterac jer je u dva navrata bila vrlo sumnjiva situacija u kaznenom prostoru, ali je Grafe samo odmahnuo rukom.
U 69. minutu, Volfsburg je ponovo imao sjajnu priliku, ali je Širle šutirao iznad prečke.

Terensku inicijativu "vukovi" su ipak krunisali u 77. minutu - Rikardo Rodrigez je odapeo projektil, golman je odbranio, Bas Dost je vratio povratnu loptu, a Julijan Draksler pogodio praznu mrežu s peterca - 2:1.

Do kraja su gosti pokušali da stignu do remija, ali se rezultat nije mijenjao.