Pobjede Mladosti i Širokog. Borac u problemu

Odigrano je pet utakmica 15. kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Petnaesto kolo fudbalske Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Ilustracija
Izvor: MONDO/Ilustracija

U subotu je odigrano pet utakmica 15. kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U derbiju dana Široki je u Bijeljini pobijedio Radnik 1:0. Gol vrijedan tri boda, ali i liderske pozicije na tabeli postigao je Baraban u 83. minutu. Široki je i ranije mogao do vođstva, ali nisu iskoristili penal u 41. minutu.

Široki je sada lider na tabeli sa 31. bodom. Zrinjski ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Mladost je na domaćem terenu i sa igračem manje pobijedila Čelik. Evrogol je postigao Šišić iz slobodnog udrca.

Banjalučki Borac doživio je novi poraz. Ovaj put Vitez je na domaćem terenu slavio 1:0 i Banjalučane ostavio na samo 12 bodova.

Iza Borca su samo Drina i Velež.

Drina je na doamćem terenu pobijedila Travnik 1:0 i "fenjer" predala Veležu, koji je na domaćem terenu odigrao bez golova sa Rudarom iz Prijedora.

TOK UTAKMICA:

Kraj u Zvorniku. Drina savladala Travnik 1:0 i "fenjer" predala Veležu.

Kraj u Mostaru. Bez golova u meču Velež-Rudar Prijedor.

Kraj u Vitezu, gdje je domaćin savladao Borac 1:0

Kraj u Bijeljini . Široki pobijedio Radnik 1:0.

-GOOOOOL U BIJELJINI.

U derbiju kola Široki vodi protiv Radnika u gostima.Baraban je u 83. minutu pogodio za 1:0.

-GOOOOOOL u Vitezu.

Vitez vodi protiv Borca 1:0. Strijelac Đurić u 72. minutu.

Kraj utakmice u Kaknju. Pobjeda Mladosti protiv Čelika 1:0.

- GOOOOOL u Zvorniku.

Drina od 20. minuta golom Jakšića vodi protiv Travnika. Igrač domaćih precizan iz opravdano dosuđenog penala.

-GOOOOOOOLLLL u Kaknju. Mladost s igračem manje dolazi do vođstva protiv Čelika. Sjajan gol postiže Šišić iz slobodnog udarca. Igra se 60. minut.