Lajović u bolovima ispao posle 5 setova!

Tri sata borili su se Lajović i Bautista Ahut, srpski teniser imao je problema i sa stopalom, a na kraju nije mogao da prednost od 2:1 u setovima pretvori u plasman u 3. rundu.

Šteta!

Malo bolovi u stopalu, malo umor, a najviše raspoloženi rival u završnici meča, koštali su Dušana Lajovića najboljeg plasmana na Australijan Openu u karijeri.

Posle drugog kola 2014. i prvog kola prošle sezone, Srbin je ove ispao ponovo u drugom kolu.

Srpski teniser rano jutros po našem vremenu izgubio je od Španca Roberta Bautiste Ahuta u pet setova - 4:6, 6:2, 4:6, 6:2, 6:1.

Lajović je u ovom meču imao više direktnih poena od protivnika, 46, naspram 35 Španca, ali je imao i više neiznuđenih grečaka - 58 u odnosu na 32 Bautiste Ahuta.

Nagrade...

Lajoviću će za plasman u 2. kolo pripasti 60.000 australijskih dolara i 45 ATP poena.

Srpski teniser je dobio prvi set posle 38 minuta igre za šta mu je bio dovoljan jedan brejk, ali je drugi izgubio prepustivši protivniku dva gema na svoj servis.

Posle izgubljenog seta Lajović je zaigrao bolje, pa je u trećem setu napravio dva brejka i tako ponovo stekao set prednosti. Lajović jeste dobio treći set, ali se u tom delu igre i povredio, što je, ispostavilo se, bio i ključan detalj u ovom meču.

U naredna dva seta nije mogao da se suprotstavi Špancu, koji se tako plasirao u treću rundu Australijan opena.