Zmajevi nanijeli 415. poraz Luksemburgu (VIDEO)

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali Luksemburg 3:0 u prijateljskom meču.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su Luksemburg u gostima 3:0 u prijateljskom meču.

Tako je tim Mehmeda Baždarevića nanio najakom Luksemburgu čak 415. poraz u istoriji.

Osim tog podatka sa ovog meča pamtiće se i da su prve minuta u dresu reprezentacije odigrali bivši fudbaler Borca, a sada bečkog Rapida Srđan Grahovac, kao i kapiten FK Sarajevo Haris Duljević.

Selektor Mehmed Baždarević počeo je ovaj susret bez Miralema Pjanića i Edina Džeke, ali nije išlo. Čak je u prvom poluvremenu domaća selekcija imala izglednije prilike.

Kada je vidio da je "đavo odnio šalu" Baždarević je u drugom poluvremenu ubacio dvojac iz Rome i sve je krenulo nabolje.

Zmajevi su krenuli agresivno u drugom poluvremenu, a nakon centaršuta Sušića igrač domaćih Šanoa je postigao autogo. Igrao se 73. minut.

...

U sljedećem napadu Džeko je šutirao, a lopta je od Đurića odbila u gol i to je bilo to.

...

Konačnih 3:0 postavio je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca u finišu meča. Majstorija igrača, koji je odrstao u Luksemburgu.

...

TOK UTAKMICE:

- Kraj pobjeda Zmajeva 2:0.

- Nema većih uzbuđenja. Sami finiš je meča.

- Srđan Grahovac ulazi u igru. Još jedan debitant u A timu BiH. Zammijenjen je Prcić.

- GOOOOOOLLLLLL

- BiH vodi 2:0. Za samo dva minuta dva gola. Sada je strijelac Đurić. Džeko je šutirao, a lopta se od Đurića odbila u gol.

- GOOOOOOOOOLLLLL

- Bosna i Hercegovina konačno vodi. Autogol Šanoa, nakon centaršuta Sušića

- Miralem Pjanić ulazi umjesto Bešića. Igra se 67. minut.

- Šansa za Edina Džeku. Ovaj put glavom šutira preko gola.

- Nova izmjena. U igru ulazi Haris Duljević umjesto Edina Višće. Debi kapitena Sarajeva u dresu A tima.

- Nova šansa za Džeku, ali šutira preko gola. Igra se 57. minut.

- Bakljada navijača BiH. Oficijelni spiker upozorava da to ne smiju. "Hoćemo pobjedu" uzvikuju BH Fanatikosi.

- BiH bolje počela drugo poluvrijeme. Šansa za Višću, koji šutira preko gola.

- U igru je u našem timu ušao Edin Džeko i odmah se našao u šansi.

- Džeko umjesto Ibiševića, a Sušić mijenja Vranješa u drugom poluvremenu.

- Počelo je drugo poluvrjeme

Nakon prvih 45 minuta nema golova u meču Luksemburg- Bosna i Hercegovina.

...

- Greška odbrane BiH u finipu prvog poluvremena, ali srećom ni domaćini se ne snalaze.

- Zukanović u 41. minutu pokušao iz slobodnog udarca. Lopta odlazi preko gola.

- Joakim na drugoj strani u šansi. Begović ponovo pobjednik.

- Višća i Prcic su uzvratili, ali ostaje 0:0

-Domaća ekipa prva je imala šansu. Bensi je odlično izveo slobodan udarac, ali je Begović siguran na golu. Igrao se 12. minut.

BiH: Begović, Vranješ, Šunjić, Aničić, Zukanović, Prcić, Bešić, Višća, Ibišević, Đurić, Vrančić

Luksemburg: Moris, Chanot, Delgado, Philipps, Gerson, Martins, Bensi, Malget, Mutsch, Jans, Joachim