Deda Mraz u plavom: Vilijan doneo pobedu Čelsiju

Lider Premijer lige produžio pobednički niz. Dušan Tadić asistent, Aleks Ferguson se nervirao, ali na kraju zadovoljan na rođendan.

Izuzetno uzbudljivi mečevi "novogodišnjeg" kola u Premijer ligi!

Poslednji dan 2016. po uspesima svojih timova pamtiće navijači Barnlija, Čelsija, Lestera, Mančester junajteda, Vest Bromvič Albiona i Bornmuta, a posebno zadovoljan može da bude ser Aleks Ferguson, kojem su "Crveni đavoli" doneli pobedu na 75. rođendan.

Nije, ipak, bilo mnogo prijatno bivšem treneru Mančester junajteda ove subote na Old Trafordu, pošto je Midlsbro vodio sve do 85. minuta. Tada su na scenu stupila skupo plaćena pojačanja. Prvo je Zlatan Ibrahimović sjajno glavom proigrao Entonija Marsijala za izjednačenje, a samo dva minuta kasnije je Pol Pogba fenomenalno šutirao, takođe glavom, posle centaršuta Huana Mate za preokret i petu uzastopnu pobedu ekipe Žozea Murinja u prvenstvu.

Čelsi je sredinom septembra odigrao nerešeno sa Svonsijem, pa izgubio od Liverpula i Arsenala, posle čega su se mnogi navijači londonskih "plavaca" zapitali da li ih očekuje još jedna sezona daleko od borbe za vrh Premijer lige. Strepnja, ipak, nije dugo potrajala, pošto je od tada ekipa Antonija Kontea nanizala čak 13 pobeda! Poslednju ove subote na Stamford Bridžu:

Čelsi – Stouk 4:2 (1:0).

Lider Premijer lige sada može mirno da se priprema za gradski derbi sa Totenhemom, 4. januara na Vajt Hart Lejnu, a najveće zasluge za to ima dvostruki strelac Vilijan. Brazilac je pogodio u 57. i 66. minutu, a pre njega je Geri Kejhil u 31. minutu najavio goleadu. Konačan rezultat postavio je Dijego Kosta u 85.

Gosti su dva puta uspevali da izjednače, preko Bruna Martinsa Indija u 46. i Pitera Krauča u 64. minutu, ali kao i protiv Arsenala ili Liverpula, kada su čak vodili po 1:0, nisu imali sreće i znanja da izbegnu poraz.

Reprezentativac Srbije iz redova Sautemptona, Dušan Tadić, je posle 33 dodavanja kojima je stvorio gol-šanse saigračimima konačni uspeo da i zvanično upiše asistenciju. U 42. minutu utakmice sa Vest Bromvič Albionom je centrirao iz kornera, a Šejn Long glavom poslao loptu u mrežu. Gosti su, ipak, samo minut kasnije izjednačili, a kasnije stigli i do pobede 2:1.

Najubedljivije je slavio Barnli, koji je na svom stadionu savladao Sanderlend 4:1, a centru pažnje te utakmice bio je trostruki strelac Andre Grej.

Jedinu pobedu kao gost upisao je Bornmut, koji je pobedio Svonsi 3:0.