GOŠK utišao Koševo (FOTO)

U sklopu trećeg kola Premijer lge BiH ekipa Sarajeva je poražena od gostiju iz Gabele rezultatom 0:1. Navijači "bordo" tima su tokom i na kraju utakmice izrazili svoje nezadovoljstvo igrom domaćih fudbalera.

Premijer liga BiH: Sarajevo-GOŠK 0:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajlije su tokom cijele utakmice imale više od igre ali nisu uspjeli da dominaciju u posjedu lopte konkretno naplate.

U prvom poluvremenu prijetili su Rahmanović koji je poslao loptu preko gola i mladi Nedim Hadžić kojem je Kozić odbranio dobar šut.

Golman gostiju se takođe istakao kada je odlično odbranio pokušaj Velkoskog iz slobodnog udarca.

Gosti su tek na samom kraju prvog poluvremena ozbiljnije prišli golu Sarajeva kada je Ivetić u kaznenom prostoru povukao napadača gostiju, ali sudija nije smatrao da tu ima elemenata za najstrožiju kaznu.

Prelomni trenutak meča se dogodio u 70. minutu kada su gosti nakon izgubljene lopte Radovca munjevitom kontrom koju je završio Mirsad Ramić poveli sa 0:1.

Sarajevo je do kraja imalo inicijativu ali nisu mogli da probiju bedem ispred gola Kozića pa tako bodovi sa "Koševa" putuju sa gostima u Gabelu.

SARAJEVO: Pavlović, Novaković, Sarić, Rahmanović, Velkoski, Hebibović, Ivetić, Radovac, Bekić, Hadžić, Kadušić.

GOŠK: Kozić, Čolić, Odak, Mišić, Đajić, Zolj, Ramić, Deak, Dodig, Vego, Kobiljar.