• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Mlađi Aranitović u Partizanu!

Izvor mondo.rs

Nekadašnji bek Crvene zvezde i mladi reprezentativac Srbije potpisao je trogodišnji ugovor sa crno-belima.

Petar Aranitović (22) prošlog leta je otišao iz Partizana, a godinu dana kasnije ga nasleđuje mlađi brat, Aleksandar (19 godina, 195 cm)!

Bek ponikao u mlađim kategorijama Crvene zvezde, sa kojom je potpisao i prvi profesionalni ugovor, postao je slobodan igrač i odmah se obavezao na trogodišnju saradnju sa crno-belima.

"U Partizan dolazim u potpunosti oporavljen nakon povrede i spreman da se uz dobar rad vratim na teren. Velika mi je čast što sam u prilici da radim sa trenerom Nikolićem i nadam se da ću opravdati ukazano poverenje", izjavio je za zvanični klupski sajt.

MEDALJE

Aranitović je sa kadetskom reprezentacijom bio vicešampion Evrope 2013. u Kijevu, a godinu dana kasnije se vratio sa bronzom oko vrata iz Dubaija, gde je održano U-17 Svetsko prvenstvo.

Aranitović je sa Zvezdom osvojio Evroligu 2014. u juniorskoj konkurenciji, naredne godine su crveno-beli izgubili u finalu istog takmičenja uz (uprkos) njegovih 26 poena, da bi sezonu 2015/16 proveo na pozajmici u Megi.

Igrački razvoj standardnog reprezentativca Srbije do 16, 17 i 18 godina otežale su dve teške povrede istog kolena (kidanje prednjeg ukrštenog ligamenta), krajem januara i početkom decembra 2016, nakon kojih su usledile dve operacije u Nemačkoj.

To znači da je van terena proveo poslednjih godinu i po dana.

Ipak, za njega je trenutno najvažnije da će imati šansu da se na pravi način vrati košarci, dok je treneru Partizana Miroslavu Nikoliću konačno ispunjena želja, da klub dovede nekog mladog i perspektivnog igrača.

Prethodno su crno-beli angažovali reprezentativca Bosne i Hercegovine Obrada Tomića i Amerikance Džejmija Skina i Ijena Vokera.

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC