Crna Gora "pregažena"!

Branilac titule, reprezentacija Španije, deklasirala je izabranike Bogdana Tanjevića u meču prvog kola C grupe Evropskog prvenstva.

Eurobasket 2017 Španija Crna Gora 99:60 Izvor: MONDO/Mladen Stojović

Neizvesnost je u susretu Španije i Crne Gore potrajala svega pet-šest minuta.

Prvi favorit Eurobasketa pokazao je ozbiljnost na startu takmičenja u rumunskom Klužu, gde je Hrvatska pre toga uz dosta muke pobedila Mađarsku.

Selektor Španije Serđo Skariolo protiv Crne Gore je mogao da odmori nosioce igre i ukaže šansu svim košarkašima koje je poveo na EP - 99:60 (25:14, 25:15, 19:15, 29:16)!

"Crvena furija" je šutirala trojke 11/17, imala čak 12 ukradenih lopti i šest blokada, a njena prednost je konstantno rasla, bez obzira koja petorka je bila na terenu.

ŠPANIJA: P. Gasol 10 (8sk, 5as), Rodrigez 7 (10as), Navaro 9 (3/3 za tri poena), Rubio 7 (5as), M. Gasol 9 (5sk), V. Ernangomez 18 (9sk), Sastre 4, Vives 3, Oriola 2, San Emeterio 10 (4sk), Abrines 7, H. Ernangomez 13 (5sk).

CRNA GORA: Rajs 7, Vučević 16 (5sk), Šehović 6, Pavlićević 13 (3/6 za tri), Radončić, Todorović 4, Dubljević 4 (3sk), Barović, Mihailović 8 (2/3 za tri), Ivanović, Vranješ, Đurišić 2.

Evo kako su kolege sa portala Mondo.me ispratile meč u tekstualnom prenosu...

99:60 - 40. minut: kucanje Vili Ernangomeza pa trojka Vivesa. Španci nisu htjeli da šutiraju za 100. poen...

94:60 - 39. minut: trojka Mihailovića, odmah vraća Huan Ernangomez

88:51 - 35. minut: Vili Ernagomez sa penala za rekordnih +37 za Špance!

86:51 - 34. minut: Huan Ernangomez diže razliku na +35!!!

84:51 - 34. minut: Tri vezana koša San Emeterija. Španci imaju 35 poena viška!

77:47 -  32. minut: Trojka Mihajlovića, Rodrigez vraća

TREĆA ČETVRTINA (70:44)

70:44 - 30. minut: Vučević pogađa jedno bacanje.

70:43 - 30. minut: Ernangomez diže na rekordnih 27 poena razlike!

68:43 - 29. minut: Šehović pogađa jedno od tri bacanja. istom mjerom uzvraća San Emetiro

67:42 - 27. minut: I Navaro pogađa trojku, treću iz isto toliko pokušaja. Španija ima rekordnih 25 poena viška.

64:42 - 26. minut: trojka Rubija. 6:6 u trojkama, +22 za Španiju.

61:42 - 25. minut: po Gasol sa penala, Vučević iz igre.

59:40 - 24. minut: trojka Pavlićevića pa Navara... Pavlićević odmah pogađa i treću trojku u prvih četiri minuta treće četvrtine!

56:34 - 24. minut: Abrines jednom pa Gasol dva puta sa penala.

53:34 - 22.minut: Mark Gasol uz kontakt

51:34 - 21.minut: Pavlićević dva puta pogađa, drugi put iza linije 6,75! mini serija Crne Gore 5-0 na startu treće četvrtine!

POLUVRIJEME (51:29)

DRUGA ČETVRTINA (25:15)

51:29 - 20. minut: Šehović smanjuje a Skariolo traži tajm aut...

51:24 - 20. minut: Rubio pod košem. +24!

49:27 - 19. minut: Mark Gasol diže razliku na 22 poena...

45:27 - 18. minut: odmah uzvraća Navaro!

42:27 - 18. minut: trojka Vučevića!

42:24 - 16. minut: pogađa Vučević pored Po Gasola. Mark Gasol pogađa tri puta sa penala, potom je jedno bacanje ubacio Po Gasol ... +18 za Furiju!

38:22 - 15. minut: Osmi poen Gomeza u drugoj četvrtini za manje od pet minuta!

34:22 - 14. minut: Vučević iz 4. pokušaja...

34:20 - 12.minut: Ponovo asitencija Rodrigeza za Gomeza! Dubljević smanjuje razliku...

32:16 - 12. minut: Đurišić pa opet Gomez.

30:14 - 11. minut: Dvije asistencije Rodrigeza za Gomeza diže na +16 za Furiju na startu drugog kvartala!

PRVA ČETVRTINA (26:14)

26:14 - 10. minut: Koš Todorovića, Rodrigez probija i pogađa za + 12 Španaca na kraju prve četvrtine.

24:12 - 9. minut: Prvi poeni Dubljevića, Rodrigez uzvraća trojkom. +12 za Furiju!

21:10 - 8. minut: i Mark Gasol precizan sa penala a nakon toga nova ukradena lopta Furije i efektnan poen Sastrea nakon asistencije Rodrigeza. Rekordna razlika u dosadašnjem dijelu meča.

17:10 - 7. minut: Todorović pogađa oba puta sa penalanakon faula Abrinesa. Precizan je sa linije slobodnih bacanja i Rodriges.

15:8 - 6. minut: Nastavlja se serija Španaca, 10-0 za dva minuta. pogodio je sa penala Mark Gasol. Dubljević mijenja Vučevića.

13:8 - 5. minut: Serija "furije" 8-0! Nakon trojke Abrinesa, San Emeterio je kaznio sporo vraćanje našeg tima u odbranu a Gasol u sledećem napadu pogodio trojku.

8:8 - 5. minut: Abrines pogađa trojku

5:8 - 4. minut: pogađa Po Gasol, zvraća Rajs...

3:6 - 3. minut: I Rajs pogađa trojku!

3:3 - 3. minut: kontra i zakucavanje Abrinesa nakon asistencije RIki Rubija.

1:3 - 2. minut: Prvi poen na meču postiže Abrines sa penala. Suad Šehović odmah uzvraća trojkom - prvi koš izigre nakon mint i po igre!