Ekspres preokret Bornmuta za prve bodove

U prvom meču 5. kola Premijer lige Bornmut je kod kuće pobedio Brajton posle preokreta za šest minuta.

Za prvu pobedu i prve bodove Bornmuta ove sezone u Premijer ligi bila su dovoljna samo šest minuta.

Ali...

Domaćin je do trijumfa protiv Brajtona stigao pošto je prvo primio gol. Na kraju - 2:1 (0:0)!

Nemac Paskal Gros našao se na desnom krilu i tamo se poigrao sa svojim čuvarom. "Lažnjakom" je stvorio prostor i putio idealan cenatršut, da bi u kaznenom prostoru Solomon Marč odreagovao u maniru iskusnog strelca i glavom postigao gol. Brajton je poveo u 55. minutu...

Prednost gostiju nije potrajala.

Endrju Sarmen i Džordon Ibe izveli su akciju utakmice u 66. minutu posle koje je rezultat izjednačen.

Ibe je dupli pas nastavio "štiklom", izbacivši Sarmena u odličnu šansu. Strelac je iskoristio priliku da driblingom oborio protivničkog igrača na zemlju, a potom prosledio lagano loptu u mrežu.

Ibe je bio vrlo raspoložen i u 73. minutu. Kao na tacni je pripremio loptu za Džermejna Defoa i usledila je rutinska egzekucija za pobedu.

Brajton ostaje sa četiri boda, a Bornmut je osvojio prve ove sezone.